جک پالت

جک پالت  یا لیفتراک دستی وسیله ای است که به منظور بلند کردن ، جابه جایی و حمل و نقل ابزارهای گوناگون در مکان های مختلف نظیر انبار ، کارخانه ، سردخانه و مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.این وسیله دارای انواع مختلف است که شامل موارد ذیل می گردد :
جک پالت ها شامل دو نوع کلی دستی و برقی می شوند که نوع برقی آن به پالت تراک معروف بوده و عمدتا جک پالت را به نوع دستی آن می شناسند. تمامی مدل های جک پالت های دستی قابل استفاده برای پالت هایی با استاندارد های اروپایی یا استاندارهای خاص طراحی شده اند. این جک پالت ها دارای یک فریم تنومند و یک پمپ هیدرولیکی، چرخ های مخصوص با استقامت بالا هستند تا بتوانند براحتی به جلو رانده شده و به عقب کشیده شوند ، از همین رو برای حرکات سریع و ساده از محیط های باریک بسیار ایده ال می باشند.
جک پالت با شاخک های کوتاه : که جهت کار در فضاهای کوچکو باریک کاربرد دارد. به عنوان مثال می توان از آن در یک کانتینر برای کشیدن پالت های انتهایی به ابتدای کانتینر استفاده کرد.
جک پالت با شاخک های بلند : جهت جابه جاییبارهایی با طول بیشتر از حد استاندارد یعنی بار هایی که طول آن ها از 120 سانتیمتر بیشتر باشد، بکار می رود. بعنوان مثال می توان برای حمل و نقل فرش و آهن آلات از جک پالت با شاخک های بلند استفاده کرد.
جک پالت با عرض بزرگتر از 53 سانتی متر : همانطور که از عنوانش پیداست جهت جابه جایی وسایلی باعرض بیش از حد استاندارد یعنی بار هایی که عرض آنها از 53 سانتی متر بیشتر باشد کاربرد دارد. وسایلی همچون یخچال و سردخانه های صنغتی
جک پالت باسکول دار - جک پالت توزین دار - جک پالت ترازودار : به منظور جابه جایی بار همزمان با رؤیت وزن بار از این نوع جک پالت ها استفاده می شود. در این جک پالت ها تجهیزات مخصوص وزن کشی در ابتدای شاخک ها تعبیه شده است. مانند استفاده در انبار صنایع غذائی که دیدن وزن بار از اهمیت بسزایی برخوردار است. در نوع خاصی از این جک پالت ها یک چاپگر در دستگاه تعبیه شده که همزمان با حمل و جا به جایی، یک نسخه چاپی از مشخصات وزنی بار به کاربر ارائه می دهد.
جک پالت قیچی : علاوه برحمل بار عملیات انتقال بار به درون کابین وسیله نقلیه باربر همچون وانت را می توان با این نوع جک پالت انجام داد. درواقع این دستگاه می تواند به نوعی کار استاکر را نیز انجام دهد. در خیلی از موارد نیز می توان از این نوع جک پالت به عنوان میز کار هم استفاده کرد.
جک پالت گالوانیزه - جک پالت استیل : برای حمل و جابه جاییبار در محیط های دارای رطوبت مانند سردخانه ها که استفاده از لوازم استیل و گالوانیزه برای دریافت مجوز بهداشت اجباری است، از این نوع جک پالت استفاده می گردد تا از زنگ زدگی و اکسیداسیون جلوگیری گردد.
جک پالت با شاخک انحنا دار: برای حمل وسایل دوار و غلطان مثل چله های ریسندگی که استوانه شکل هستند، کاربرد دارد.
جک پالت دستی ساده : ساده ترین نوع جک پالت همین نوع است که از آن برای جابه جایی بار با استفاده از نیروی دست استفاده می شود.
جک پالت برقی : همانطور که از اسم این نوع جک پالت پیداست عمل جابه جایی شئ به وسیله نیروی برق انجام می شود و کاربر تنها کافی است پشت فرمان بایستد و عمل حمل و یا جابه جایی را بوسیله آن انجام دهد. این نوع جک پالت در کاهش زمان و بالابردن سرعت کار بسیار متفاوت با جک پالت های دستی می باشد.
نوع دیگری از جک پالت های مخصوص حمل پالت های میوه هستند ، که این مدل جک پالت ها با شاخک های عریض و طویل طراحی شده اند. به طور مشخص با عرض 685 میلیمتر و طول 1150 یا 1000 میلیمتر.
مزایای جک پالت ها :
-         مستحکم و قابل اطمینان بودن : جک پالت ها در عین سادگی دارای ساختاری تنومند و تجهیزات با کیفیت و درجه مقاومت بالا هستند . تمامی این ویژگی ها تاثیر مثبت و بسزایی در این دیدگاه که با یک ماشین با طول عمر بالا و حتی مادام العمر رو به رو هستیم ، دارد.
-         قدرت مانور : دسته جک پالت ها با طراحی ارگونومیک باعث تسهیل در مانور، اطمینان در ایمنی و عملیات راحت می شود . عملیات بالا و پایین آوردن توسط پمپ بالابر سه حالته انجام می شود که باعث اطمینان از کنترل کامل توسط اپراتور می گردد.
-         تنوع در مشخصات : تنوع در طول و عرض شاخک های جک پالت ، جنس چرخ ها (لاستیک،vulkollan،نایلون) مطابق با سطح کف برای حصول بهترین نتیجه در همواری، و تنوع در نوع غلطک انتهای شاخک در دو نوع تکی و یوغ غلطک دوتایی.
تجهیزات استاندارد:
-         بدنه جک پالت ساخته شده از قطعات تمام استیل
-         پمپ استیل بدنه جک پالت
-         اهرم استیل جک پالت
-         سیستم طراحی شده برای تحت فشار قرار دادن شاخک های جک پالت
-         سوئیچ اتوماتیک در محدوده عملیات جک پالت
-         شاخک های با طول 11150 میلیمتر
-         غلطک های تکی یا دوتایی جک پالت
-         پمپ بالابر دستی جک پالت
-         اهرم سه حالته جک پالت
-         کشش دستی جک پالت

Off Canvas Menu

سئو و بهینه سازی توسط دارکوب