تاریخچه بالابر صنعتی در ایران

تاريخچه توليد بالابرهاي صنعتي در ايران بر مي گردد به حدود دهه پنجاه شمسي که براي اولين بار يک نوع از بالابرهاي صنعتي دستي در شمال کشور با استفاده از پروفيل هاي صنعتي و سيم بکسل و چرخ دنده در اوايل دهه 50 توليد گرديد.

 

 

از اوايل دهه شصت و اواسط دفاع مقدس اشکال مختلف بالابرهاي صنعتي تحت عنوان بالابر کشوئي که بالابري کاملا دستي و بالابرهاي تلسکوپي که الکترومکانيک بود در کشور توليد و روانه بازار گرديد.

در اوايل دهه هفتاد توليد بالابر صنعتي در ايران با تحولي عظيم رو برو گرديد و با توجه به ورود ماشين آلات و پرسهاي لازم جهت ريخته گري آلومينيم و توليد ريلهاي بالابر از اوايل اين دهه توليد بالابر هاي صنعتي به شکل کاملا پيشرفته و هم گام با توليدات محصولات اروپايي و آمريکايي درايران صورت گرفت . بطوريکه بالابر صنعتي از شکلهاي دهه هاي قبلي يعني بالابر کشويي و بالابر تلسکوپي نفر بر خارج و آميزه اي از فولاد و آلوميينيوم تبديل و به اشکال بالابر هاي صنعتي تک دکله و دو دوکله و چهار دکله نفربر و تا ارتفاع بيست متر ارتقا پيدا کرد و از اويل دهه هشتاد نيز بالابر هاي صنعتي وارد مرحله بسيار پيشرفته انواع بالابر هاي آکاردئوني ( سيزري ) گرديد.

 

 

و اينک به عنايت خداوند سبحان و تلاش خستگي ناپذير صنعتگران و مديران و مهندسين کشور ايران در توليد انواع بالابر صنعتي اعم از بالابر کشويي دستي , بالابر تلسکوپي و بالابر تک دکله (يک ريله) و دودکله (دوبلکس) و چهاردکله (چهارستونه) و انواع بالابر آکاردئوني خودکفا و نيازي به واردات ندارد.

Off Canvas Menu

سئو و بهینه سازی توسط دارکوب