6 دلیل برای استفاده از بالابر خانگی

مقدمه

زمانه تغيير کرده و بالابر خانگي فقط مختص افراد پولدار يا مشهور نيست و بطور خاص براي افراد سالمند نيز طراحي نميگردد. به لطف نوآوري در صنعت، هزينه قطعات و لوازم مصرفي نسبت به دوراني که اين دستگاه ها به تازگي بوجود آمده بودند، به طرز چشمگيري کاهش يافته است. امروزه آسانسورهاي مسکوني خصوصاً بالابرهاي خانگي جزء تجهيزات اضافي است که در خانه هر کسي مي توان نصب کرد. شيوه زندگي نيز تغيير کرده و بسياري از صاحب خانه ها به دلايل مختلف داراي يک آسانسور خانگي شده اند.

 

 

1- با ارزش کردن مکان

داشتن يک بالابر خانگي مي تواند براي خانه شما ارزش قابل توجهي به همراه داشته باشد، و اين باعث مي شود تا سرمايه گذاري سودآور افزايش يابد. بسياري از فروشندگان آينده نگر در حال حاضر به دنبال معامله کردن خانه هايي مجهز به بالابر خانگي هستند به اين دليل که بسياري از خريداران به دنبال آينده هستند، جايي که در آن نياز کمتري به صرف انرژي جهت جابجا شدن داشته باشند و بتوانند استفاده بهتري از وقت ببرند. حتي اگر شما در حال حاضر به هر دليلي از آسانسور استفاده نکنيد، وجود آن مي تواند به ميزان قابل توجهي شانس فروش مجدد خانه شما را بالا ببرد.

خريداران مسکن به دنبال راه هايي براي بالا بردن سن ملک هستند، اين به معني ارتقاء خانه است که به آنها کمک مي کند تا در طول سال ها سطح راحتي خانه را حفظ کنند.

2- عملکرد

بالابر خانگي ، به طور کلي مي تواند بالا رفتن از پله ها و يا جابجا کردن اجسام سنگين و بزرگ در خانه را بسيار ساده تر سازد. اين قابليت به ويژه در انجام امورات روزانه خانگي قابل توجه است که شامل حمل مواد غذايي، انجام تزئينات و ساير کارهاي روزمره است. بهبود نوع تحرک نيز يکي از مزاياي استفاده از اين دستگاه است. قاعدتاً کساني که داراي طبقات بيشتري در منزل خود هستند، بهره بيشتري از بالابر خانگي خواهند برد.

3- افزايش امنيت و ايمني در خانه

داشتن آسانسور در خانه براي افرادي که توانايي کمتري در تحرک دارند و همچنين براي کودکان بسيار مفيد است، زيرا باعث مي شود حوادثي که ممکن است با بالا و پايين رفتن پله ها رخ دهد، اتفاق نيفتد. در برخي از خانه ها مي توان ميزان دسترسي به بالابر را محدود کرد که باعث عدم استفاده هاي غير مجاز مي شود و امنيت منزل مسکوني را بالا مي برد.

براي کساني که به دنبال تقويت امنيت خانه خود هستند، يک بالابر خانگي مي تواند به عنوان بخشي از سيستم امنيتي خانه شان به حساب آيد.

4- بوجود آوردن يک سبک

نصب بالابر، بدون شک، يک فضا و سبکي خاص را به خانه شما اضافه خواهد کرد. انواع مختلفي از طرح ها به اين معني است که سليقه هر صاحب خانه و دکوراتوري متفاوت است. لوله هاي مدرن هيدروليک و مکعب هاي براق با قاب هاي فولادي ضد زنگ و ديوارهاي شيشه اي براق ، حتي طرح هاي کلاسيک با روکش چوب و ستون هايي از جنس نيکل، همگي از انواع طراحي هاي متفاوت بالابر هاي هيدروليکي خانگي هستند که به نماي خانه کمک بسزايي مي کنند.

روزگاري اين بالابرها با اين نوع طراحي هاي خاص، نوعي وسيله لوکس و لاکچري در خانه ها به حساب مي آمد، اما امروزه با پيشرفت صنايع و ارزان تر شدن قطعات مربوط، هر کسي مي تواند يک بالابر خانگي در منزل خود داشته باشد.

 

 

5- راحتي در استفاده

هر کسي که حتي يک بار از آسانسور استفاده کرده باشد براحتي متوجه تفاوت بالابر خانگي و آسانسورهاي تجاري مي شود. تجربه استفاده از آسانسور در خانه نشان مي دهد که شما با فشردن يک دکمه ساده مي توانيد در طبقات منزل خود جابجا شويد.

6- استفاده بهينه از فضا

بعضي افراد متوجه هستند که آسانسور خانگي فضاي بسيار کمتري نسبت به پله هاي معمولي را مي گيرد. اين مي تواند خانه را باز کرده و فضاي بيشتري را فراهم کند. صاحبان خانه که تصميم به سرمايه گذاري در يک بالابر خانگي مي گيرند، مي توانند به راحتي متراژ مورد استفاده در خانه خود را افزايش دهند که در نهايت به افزايش ارزش فروش مجدد ملک در آينده کمک مي کند. همچنين شما مي توانيد براي حمل مواد غذايي، چمدان ها و حتي فرزندان خود بدون هيچ گونه نگراني از پله هاي خسته کننده، از يک بالابر استفاده کنيد.

 

 

با پيشرفت تکنولوژي، مهندسان اطلاعات بيشتري در مورد چگونگي کاهش حجم فضاي مورد نياز آسانسور و موتور آن کسب مي کنند، بالابرهاي خانگي ميتوانند طوري طراحي شوند تا فضاي کمتري نسبت به يک پله اشغال کنند. آنها مي توانند در خارج از خانه نصب شوند تا به همراه ديوارها شستشو داده شده و يا به گونه اي ساخته شوند تا به طور موثر فضايي را باز کنند که تا قبل از آن قابل استفاده نبود.

نوع ساختار و طراحي بالابرهاي خانگي از يک به ديگري متفاوت است. همانطور که در عمل از انواع آسانسور پنوماتيک، کابلي يا هيدروليکي استفاده مي شود. اين به صاحبخانه ها اجازه مي دهد که گزينه هاي خود را محدود به آنچه که به نيازهاي خانه اش مناسب است، محدود کند. بسياري از شرکت هاي بالابر سازي مواردي چون تعداد طبقه، روشنايي، اندازه، ابعاد و نوع قطعات مورد استفاده را با توجه به نياز مشتريان خود، طوري در نظر مي گيرند که بيشترين رضايت را از آنها کسب کنند.

در نهايت مي توان گفت کساني در پي داشتن بالابر خانگي براي خانه خود هستند که غير از سهولت در جابجايي قصد دارند طراحي خانه خود را نيز ارتقاء دهند، همچنين ارزش فروش خانه خود را افزايش داده و خانه خود را امن تر سازند.

Off Canvas Menu

سئو و بهینه سازی توسط دارکوب