بالابر هیدرولیکی مخصوص اتومبیل

اگر مسابقات اتومبيلراني را مشاهده کرده باشيد قاعدتاً بالابر هيدروليکي مخصوص ماشين را ديده ايد. به اين علت که اين دستگاهها به علت کيفيت و حساسيت مسابقات، مختص همين امر ساخته شده اند و استفاده آنها بسيار ساده مي باشد. کافيست بالابر زير ماشين قرار بگيرد، مابقي کارها را خود دستگاه انجام خواهد داد. اگر شما گاراژ حرفه اي مخصوص خودتان را داريد و يا نگهداري از اتومبيل برايتان حائز اهميت است، اين بالابرها ايده آل خواهند بود.

امروزه اين نوع آسانسورها طرح هاي بسيار متنوعي دارند. طرح هاي پرطرفدار غالباً داراي 2 يا 4 ستون اصلي به همراه بازوهايي هستند که با حالت بازشوندگي خود زير اتومبيل قرار گرفته و آنرا بالا ميبرند. نوع ديگري از آنها که اصلاحاً "محور دار" ناميده شده و داراي وسيله اي از جنس فلز جامد هستند که ماشين را قبل از بالا بردن منتقل ميسازد. نوع ديگري وجود دارد که داراي يک جک هيدروليکي است که در وسط دستگاه قرار مي گيرد و به يک صفحه مقاوم که اتومبيل روي آن قرار مي گيرد، متصل است. طراحي آن بدين صورت است که جک هيدروليک به طور کامل داخل زمين فرو رفته و موقع باز شدن شفت آن صفحه را بالا مي برد. اين نوع آسانسور ماشيني مشابه بالابر جک از وسط ثابت باري مي باشد. صرفنظر از نوع طرح ها، تمامي بالابرهاي ماشيني از سيستم هيدروليک بهره مي برند. چرا که مي بايست ظرفيت حمل بالايي داشته باشند. بعضي از اين نوع دستگاه ها حتي براي بالا بردن انواع کاميون و تريلي سنگين نيز استفاده مي شوند.

 

 

آسانسورهاي هيدروليکي ماشين بر با مفهوم اساسي همانند هر سيستم هيدروليکي ديگر کار مي کنند : وقتي در يک نقطه نيرويي به سيال اعمال مي شود، فشار از طريق همان سيال در طول سيستم جابجا شده و به نقطه ديگري وارد ميشود. بالابرهاي ماشين بر از روغن هاي هيدروليکي مخصوصي استفاده مي کنند که بدون در نظر گرفتن ميزان فشار بر روي آن نمي تواند فشرده شود. سيال از طريق سيستم هيدروليکي جريان يافته و سپس به يک سيلندر منتقل ميشود که ماشين را از روي زمين بلند مي کند.

تمامي آسانسورهاي هيدروليکي ماشين بر از الکتروموتور جهت ساخت نيرو استفاده مي کنند اما بعضي مدل ها هستند که بجاي موتور از يک کمپرسور هوا بهره مي برند. که البته اين نوع دستگاه ها کمتر مورد استفاده قرار مي گيرند. غير از منبع ايجاد نيرو، مابقي سيستم در همه مدل ها يکسان است. بالابر ماشين بر به سيال هيدروليکي که به درون يک سيلندر وارد ميشود، نيرو اعمال کرده و در نهايت اتومبيل شما را بالا ميبرد. بکارگيري نيرو در طول مسافت تکنيکي است در همه وسيله هاي مکانيکي مورد استفاده قرار مي گيرد. اين تکنيک در مورد آسانسورهاي ماشين بر به معناي اتصال يک سيلندر باريک به يک وسيله بزرگ از طريق خطوط هيدروليکي است. روغني که درون سيلندر کوچک قرار دارد مسير زيادي را طي ميکند. هنگامي که نيرو به سيلندر بزرگ منتقل مي شود، فاصله اي کوتاه تر با نيروي بسيار بيشتري حرکت مي کند.

Off Canvas Menu

سئو و بهینه سازی توسط دارکوب