بالابر ورزشگاه سنگاپور

زماني که مقامات سنگاپور در مورد طراحي يک استاديوم ملي جديد تصميم گرفتند، ديدگاه براي استاديوم چند منظوره بود که بتوان مسابقات مختلفي را از مسابقات فوتبال، راگبي يا کريکت گرفته تا ديدارهاي ورزشي متفاوت و يا کنسرت ها در آن برگزار کرد. اين ورزشگاه بايد نيازهاي همه نوع رويدادها را برآورده کند، به اين معني که تماشاگران به يکديگر نزديکتر باشند و به طور مثال بتواند در هنگام استفاده از آهنگهاي ورزشي، براي به حداکثر رساندن فضاي بالقوه طوري طراحي شده باشد تا پاسخگو بوده و همچنين بتوان در درازمدت از آن استفاده نمود.

براي انجام اين پروژه از شرکت serapid خواسته شد تا راه حل ارائه کند. در نتيجه يک پلتفرم بلند پروازانه سيار با بازوهاي قيچي شکل طراحي گرديد و وظيفه آن جابجايي 43 صندلي به صورت همزمان در يکي از رديف هاي استاديوم مي باشد. اين بالابر آکاردئوني تا ظرفيت 100 تن صندلي که همگي روي يک صفحه متصل شده اند را دارد. بالابر متحرک که در يک مسير خاص و در سطح زير جايگاه ورزشگاه جابجا مي شود، تنها توسط دو نفر هدايت مي گردد و مي تواند در هر 3 دقيقه يک سکو از پله ها را سر جاي خود قرار دهد. همين موضوع باعث گرديده تا استاديوم سنگاپور بعنوان يک ورزشگاه چند منظوره و در نوع خود منحصر به فرد در سطح دنيا مطرح گردد.

 

 

اين بالابر موفق به دريافت گواهي EN131 از اتحاديه اروپا گرديده و توسط آن يک سيستم با ضريب اطمينان و ظرفيت بالا ساخته شده است و علاوه بر خاص بودن و قابليت هاي چشمگيرش، قابليت صرفه جويي در فضا را نيز داراست و فقط به يک گودال کم عمق براي انجام کار نياز دارد. اين بالابر يک ترکيب شگفت انگيز از قدرت، سرعت و دقت غيرقابل انکار را فراهم مي کند که امکان تنظيم سريع و کارآمد از استاديوم را فراهم مي سازد. در نتيجه ظرفيت را افزايش مي دهد و اطمينان مي دهد که تماشاگران، از هر نوعي که باشند، تا آنجا که ممکن است نزديک به صحنه برگزاري مسابقه يا مراسم مي شوند.

 

Off Canvas Menu

سئو و بهینه سازی توسط دارکوب