تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

درحال بارگذاری...

 

جادوي بالابر ها در فستيوال هنر و موسيقي

     بالابر دکلي، بالابر آکاردئوني، بالابر مفصلي، بالابر تلسکوپي، بالابر آکاردئوني، اين بالابر هاي همه کاره در زمان کار و يا در زمان بازي، ياري دهنده هستند و جادوي خود را به نمايش مي گذارند.

     اجراي يک کنسرت براي 60000 نفر در دل صحرا نيازمند تجهيزات بسيار و در نظر گرفتن تمهيدات ايمن و خيلي خاص است. فستيوال هنر و موسيقي کاچلا در زمين هاي امپايرپولو در مجاورت منطقه پالم اسپرينگز واقع در صحراي نوادا برگزار مي شود که امسال حضور هنرمندان مطرح دنيا را به خود مي بيند.

اين منطقه داراي آب و هواي بسيار گرم و غبارآلود همراه با طوفان هاي شني است که افراد و تجهيزاتي که در اين شرايط کارهاي آماده سازي فضاي فستيوال را انجام مي دهند، به چالش مي کشد. تمام پروژه آماده سازي، از برپايي چادرها گرفته تا حمل و نقل تجهيزات توسط بالابر هاي مختلف از جمله بالابر هاي تلسکوپي، بالابر هاي آکاردئوني، بالابر هاي دکلي و بالابر هاي مفصلي صورت مي گيرد.

 

     

محوطه برگزاري اين فستيوال داراي 5 استيج (صحنه اجرا) مي باشد. 2استيج بزرگ (فضای اجرا) در فضاي باز و 3استيج کوچکتر در فضاي بسته طراحي مي شوند. براي ساخت و ساز چادرهاي فضاي بيروني از بالابر هاي تلسکوپي استفاده مي شود – ابتدا براي برپاسازي اسکلت چادرها و سپس براي کشيدن چادرها روي اسکلت ساخته شده. بالابرها علاوه بر ساخت محوطه چه در زمان اجرا و چه در زمان تمرين مورد استفاده هستند. در زمان برگزاري فستيوال بالابر ها در فضاهاي عمومي بکار مي روند، لذا اپراتور بالابر در حين کار مي بايست احساس راحتي داشته باشد. بالابر ها بطور مداوم در فاصله جاده پيرامون فستيوال و ساختمان هاي مربوط در حال رفت و آمد بوده و مشغول کار هستند. در واقع کار اصلي بالابر ها بعد از ساخت و بالا بردن ساختمان ها و ساختار فضاي فستيوال است، زماني که بحث کارهاي حفظ و نگهداري پيش مي آيد. بعنوان مثال بالابر وظيفه تعميرات و رسيدگي به چراغهاي سالن، بلندگوها، پروژکتورهاي فضاي باز و ... را بعهده دارد.

 

 

     بعضي اوقات ممکن است در زمان اجراي اصلي يکي از تجهيزات دچار خرابي گردد ولي از آنجايي که امکان تعطيل کردن اجرا و کنسل کردن برنامه براي 60000 نفر تماشاچي وجود ندارد، مي بايست تعميرات در حضور جمعيت و بدون مزاحمت صورت پذيرد. اينجاست که پاي بالابرهاي تحت زاويه به ميدان باز مي شود. (بالابرهايي مشابه بالابرهاي چندمنظوره آسيابرج مدل EHML) بازوي اين بالابرها به علت اينکه تحت زاويه باز مي شوند حتي قابليت کار کردن از بالاي سر جمعيت (بدون ايجاد مزاحمت) را نيز دارد.

 

 

     نتيجتاً عمليات در دل صحرا، عمليات از بالاي سر جمعيت تماشاچي در حين برگزاري فستيوال و کنسرت، عمليات در فضاي باز، عمليات در فضاي بسته، دسترسي به بلندگوها و پروژکتورهايي که در ارتفاع 20 متري از سطح زمين قرار دارند و عمليات مشابه، در تصور اوليه در ذهن، بسيار سخت و حتي شايد غيرقابل اجرا بنظر برسند ولي استفاده از بالابرهاي آکاردئوني و بالابرهاي دکلي و امثال آنها اين تصورات به ظاهر نشدني را به عمل تبديل مي کند، البته خيلي ساده تر و راحت تر از چيزي که به نظر مي آيد.