تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

درحال بارگذاری...

مقدمه

در صنعت هيدروليک و خاصه صنعت بالابرهاي هيدروليکي، تعريفي که از اين نوع ماشين ها داريم بدين شرح است : در حالت کلي بالابر هيدروليکي به دستگاهي گفته مي شود که با بکارگيري تکنولوژي هيدروليک اجسام و يا نفرات را در ارتفاع جابجا مي کند.

 

کاربرد عملي

همان طور که در مطالب مشابه اشاره گرديده است، اين ماشين ها در صنايع کاربردي متعددي همچون ساخت و ساز، صنايع کشتيراني، صنايع ساخت و نگهداري هواپيما، امور عمراني و حتي باغداري و کشاورزي کاربرد اساسي دارند به نحوي که با نبود آنها مي بايست تکنولوژي ديگري جايگزين گردد، در غير اين صورت صنايع مذکور با مشکل روبرو شده و يا منحل خواهند شد.

 

معرفي بالابر آکاردئوني

بالابرهاي هيدروليکي در حالت کلي به دو نوع ثابت و متحرک تقسيم بندي مي شوند که بالابر آکاردئوني مشمول هر دو نوع مي گردد. نوع متحرک آن متداول تر بوده و خود داراي دو نوع چرخ خودرويي و چرخ کارگاهي مي باشد. برخي از اين محصولات طوري طراحي و ساخته شده اند که خودشان توانايي جابجايي در سطح افق را دارند و معمولاً مجهز به چرخ هاي کارگاهي يا چرخ هاي شني هستند که اصطلاحاً به آنها خودکشش گفته مي شود. در حال حاضر در کشور ما اين نوع بالابرها ساخته نمي شوند و صرفه اقتصادي ساخت ندارند ولي انواع وارداتي آنها در ارتفاعات و ظرفيت هاي محدود با قيمت هاي نسبتاً بالا، موجود است. مابقي بالابرهاي آکاردئوني متحرک که داراي چرخ کارگاهي يا چرخ خودرويي مي باشند، قابليت يدک شدن را دارا هستند که معمولا توسط خودروهاي معمولي نيز يدک مي شوند.

در دنياي بالابرها، بالابرهاي آکاردئوني بالابرهايي هستند که با اسامي مختلفي شناخته مي شوند. نام هايي همچون بالابر آکاردئونی ، بالابر قيچي ، بالابر سيزري ، تقسيمي و بالابر چاک دار.

 

 

 

شناخت اجزاء

اجزاي يک بالابر آکاردئوني متحرک شامل اين موارد مي شود : شاسي، بازوهاي بازشونده از جنس پروفيل آهن، جک هيدروليک، پاوريونيت، کابين، چرخ خودوريي يا کارگاهي، جک اسقرار، تابلو فرمان، اکسل و متعلقات فرمان. هر يک از اين اجزا مشخصه هاي خود را دارا هستند. بعنوان مثال جک هيدروليک شامل شفت و سيلندر و رينگ هاي داخلي مي باشد. و يا کابين انواع مختلفي دارد. حتي برخي از دستگاه ها داراي کابين هايي از جنس فايبرگلاس هستند. پاوريونيت از اجزايي است که داراي ترکيبات مختلفي مثل باک روغن، زير شيري، پمپ هيدروليک، شير برقي هيدروليک، الکتروموتور، فولي کنترل، فيلتر، کوپلينگ، پوسته، بوشن و اتصالات مي باشد.

 

 

 

تهيه مطلب توسط :

آسیابرج