تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

درحال بارگذاری...

 

با توجه به ويژگي هاي يک بالابر انواع مختلفي از آن وجود دارد. برخي از انواع رايج تر که در پروژه هاي مسکوني، تجاري و صنعتي مورد استفاده قرار مي گيرند عبارتند از :

- بالابر بوم دار

- بالابر دکلي عمود

- بالابر آکاردئوني (سيزري)

- ليفتراک

- بالابر عمودي ثابت

بالابر بوم دار

اين نوع ماشين ها، آسانسورهاي هوايي متحرکي هستند که براي بالا بردن و حرکت پرسنل به ارتفاع مناسب و موقعيت در يک محل کار استفاده مي شوند. اين سازه از يک يا چند اجزاي بازوي راننده قابل انعطاف با يک پلتفرم هوايي متصل شده و اجزاي عملگر (که نيروي محرک لازم را براي ايجاد يا گسترش اجزاء فراهم مي کند)، اين موارد بالابر را قادر مي سازد تا برخي از بزرگترين قابليت هاي جابجايي عمودي و افقي با حداکثر فرمت بين 20-100 فوت مربع را براحتي انجام دهند. مدل هاي اصلي اين نوع دستگاه شامل بالابر مفصلي (بند انگشت) و بالابر تلسکوپي مي باشد. انواع بالابرهاي پشت کاميوني و بالابرهاي مخصوص نگهداري و رسيدگي به درختان از اين نوع هستند. بعضي از برنامه هاي کاربردي معمول براي بالابر هاي بوم دار عبارتند از محل هاي شغلي صنعتي و ساختماني، و همچنين کشاورزي، محوطه سازي، کار و نگهداري و نصب و راه اندازي.

بالابر دکلي عمود

برخلاف بالابرهاي بوم دار، آسانسورهاي دکلي عمودي متحرک (آسانسورهاي عمودي يا آسانسور نفربر) بالابرهاي هوايي هستند که عموما تنها قادر به جابجايي عمودي هستند و براي گسترش افقي به طور گسترده ساخته نشده اند. اگرچه، بسته به مدل، اين آسانسورها مي توانند قابليت هاي خودکشش بودن را داشته باشند که اجازه مي دهد اپراتورها موقعيت بالابر بر روي زمين را تنظيم کنند و در نتيجه موقعيت نسبي پلت فرم تنظيم مي گردد. طرح ساخت و ساز معمولي داراي يک پلتفرم هوايي متصل به يک بازوي تلسکوپي (به عنوان مثال، دکل) و اجزاي عملگر است، اما برخي از مدل ها همچنين مي توانند جزء بازوي مفصل را به هم متصل کنند. آسانسورهاي عمودي داراي طراحي سبک وزن نسبت به ساير انواع آسانسور هستند که امکان مانور بيشتر را مي دهد اما همچنين حداکثر اندازه بستر کاري و ظرفيت بار را محدود مي کند. اين آسانسور براي برنامه هاي کاربردي در فضاي داخل و فضاي محدود مناسب است که تنها نياز به گسترش عمودي دارند، مانند انبارداري، مديريت موجودي، تعمير و نگهداري و نصب.

 

 

بالابر آکاردئوني (سيزري)

آسانسورهاي قيچي متحرک مانند بالابرهاي دکلي عمودي تنها قادر به جابجايي عمودي هستند. اين بالابر داراي يک مکانيزم پانتوگراف است که زماني که يک نيروي دروني به طرف مکانيسم اعمال مي شود، ارتفاع مي گيرد و زماني که نيروي بيروني اعمال مي شود، کوتاه مي شود. همانطور که مکانيزم بلند مي شود و کوتاه مي شود، نيروي بالادستي به سکو متصل افزوده مي شود، و به اين ترتيب سبد به سمت بالا و پايين حرکت مي کند. بسته به مدل، اجزاي هيدروليک، پنوماتيک و يا مکانيکي عمل مي کنند تا نيروي محرکه اي براي کشيدن و کوتاه کردن مکانيزم پانتوگراف فراهم شود. ديگر گزينه هاي طراحي موجود براي آسانسور قيچي عبارتند از کنترل هاي ايمني و نرده، قابليت هاي خود حرکتي و سيستم هاي پيچيده، چرخشي يا پيچشي.

آسانسور قيچي معمولا ظرفيت بالاتري را ارائه مي دهد و سکوي بسيار بزرگتري را نسبت به ساير انواع بالابر استفاده مي کند که اجازه مي دهد تا اشياء متعدد و يا سنگين و پرسنل در يک محل کار در يک مکان قرار بگيرند. با اين حال، به اين دليل که اين اين دستگاه ها فقط به جابجايي عمودي محدود مي شود، بايد آنها را مستقيما در زير نقطه استفاده مورد نظر در محل کار قرار دهيد که ممکن است در ناحيه ناهموار يا فضا محدوديت وجود داشته باشد. مناسب براي عمليات سنگين و مرتفع، کاربردهاي متدوال بالابر آکاردئوني عبارتند از ساخت و ساز، نگهداري، تعمير و نصب. در حالي که آسانسورهاي قيچي مي توانند بر روي موتور نصب شوند، آنها همچنين در تاسيسات دائمي و نيمه دائمي موجود مي باشند.

 

 

بالابرهاي شاخک دار (ليفتراک)

بالابرهاي شاخک دار، همچنين به عنوان "کاميون هاي دستي" و "آسانسورهاي پالت" ناميده مي شوند (به دليل اشتغال معمول آنها در برنامه هاي نگهداري پالت) مناسب براي بلند کردن اجسام از طبقه به ارتفاع مناسب و محل کار، ذخيره سازي، حمل و نقل، يا بارگيري و تخليه. در کنار قطعات و چنگال و چارچوب (به عنوان مثال، چارچوب که چنگال پيوست مي شوند) اجزاي سازنده، طراحي لودر معمولي، مکانيسم هاي بلند شبيه به نوع بالابر هاي قبلا ذکر شده، مانند بالابر هاي بالابر يا مستطيل هاي عمودي است. بسته به مدل، اجزاي مکانيکي، پنوماتيک و يا هيدروليکي قدرت توانايي بالابرها را افزايش مي دهد که مي تواند به جابجايي عمودي محدود شود يا شامل جابه جايي عمودي و افقي است. ويژگي هاي اضافي طراحي در دسترس براي ليفتراک شامل درايو دستي يا موتور، متعادل سازي و ادغام ساير لوازم جانبي لودر است.