تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

درحال بارگذاری...

 

در حالي که استانداردهاي صنعت بالابر در جهان بيشتر با هم هماهنگ مي شوند ، توليدکنندگاني مانند آسيابرج که بالابر آکاردئوني (که در طبقه بندي سکوهاي کار هوايي يا همان بالابر متحرک قرار مي گيرند - مجموعه اي از لوله هاي ضربدري که مانند قيچي کار مي کنند و بر همين اساس نامگذاري شده اند) . آنها در حال بررسي دقيق تري هستند که چگونه الزامات موجود در اين استانداردها بر طراحي ماشين و استفاده ايمن آنها تأثير مي گذارد .

استانداردهاي ISO امروزي به طور خاص به درجه بندي ميزان باد ، زاويه شاسي و ظرفيت بار بالابر متحرک اشاره مي کنند. براي رعايت الزامات درجه بندي ميزان باد در استانداردهاي ISO ، بالابرهاي آکاردئوني اکنون در دسته ماشين هاي فضاي بسته (داخل محوطه و ساختمان) يا فضاي خارجي (بيرون ساختمان) استفاده مي شوند. با استفاده از يک رويکرد مبتني بر محاسبات ، استفاده از بالابرهاي قيچي در داخل يا خارج از خانه بر اساس عوامل مختلفي از جمله نيروي جانبي ، شيب شاسي ، درجه بندي باد و سنجش بار سکو انجام مي شود.

 

 

امکانات تکميلي دستگاه

به منظور مطابقت با استانداردهاي صنعت در مورد درجه بندي ميزان باد و مکاني که مي توان از اين ماشين ها استفاده کرد ، توليدکنندگان بالابر قيچي ، از جمله آسيابرج ، چندين راه حل طراحي براي بررسي دارند ، مانند موارد زير :

1. محدود کردن ماشين آلات فقط به داخل خانه

2. افزايش وزن دستگاه، تا بتوان به عملکرد تمام قد در فضاي باز دست پيدا کرد (استفاده از بالابر در بيشترين ارتفاع ممکن)

3. محدود کردن ظرفيت دستگاه در فضاي باز

4. محدود کردن ارتفاع سکو در فضاي باز

هر يک از اين گزينه ها موافقان و مخالفاني دارد و در بعضي موارد ممکن است چند پزينه در يک دستگاه پيدا شود.

توليدکنندگان در توليد يک بالابر نفربر که مختص استفاده در فضاي داخلي است، اين امکان را دارند که وزن دستگاه را پايين آورده و يک بالابر سبک توليد کنند. اما فروشگاه ها و شرکت هايي که امور اجاره بالابر را انجام مي دهند بايد در سبک کاري خود دستگاه مناسب را تأمين نمايند. حال اين دستگاه مي تواند فقط جهت استفاده در فضاي داخلي باشد يا فقط فضاي خارجي و يا بالابري که امکان کار در هر دو فضا را داشته باشد. با يادگيري از بازارهايي مانند اروپا که چندين سال است اين الزامات را دارند ، ناوگان مختلط مي تواند هم براي تيم عمليات اجاره و هم براي مشتريان آنها بسيار گيج کننده باشد. علاوه بر اين ، ماشين آلات محدود به استفاده در محيط داخلي قبل از نصب ديوارها در جايي که اگرچه سقف وجود دارد ولي در عين حال باد نيز جريان دارد، قادر به کارکردن در پروژه هايي در مقياس بزرگ مانند محل هاي کاري بلند نيستند.

افزايش وزن دستگاه ، توليدکنندگان را قادر مي سازد بالابرهاي آکاردئوني که مي توانند در عمليات خارج از ساختمان (فضاي باز) به تمام ارتفاع برسند ، ارائه دهند ، اما افزايش قابل توجه وزن ماشين همچنين باعث افزايش مشخصات بارگذاري کف ، از جمله حداکثر بار چرخ و فشار تماس تاير مي شود. مشاغل امروزي به ماشين آلات سبک که داراي شاسي کوتاه تري هستند نياز دارند تا ماشين هاي بيشتري بتوانند در همان منطقه کار کنند يا به صفحات بتوني دسترسي پيدا کنند.

محدود کردن ظرفيت بالابر به اين معني است که ماشين مي تواند وزن کمتري داشته باشد ، اما کاهش ظرفيت همچنين به معني اپراتور کمتر ، ابزار کمتر و يا مقدار کمتري از ملزومات پروژه است که مي تواند براي انجام کار در ارتفاع بلند شود ، که به طور قابل توجهي بر بهره وري سايت کار تأثير مي گذارد . گفتني است که ظرفيت بستر هاي نرم افزاري براي انجام کار در اماکن کاري امروز بسيار مهم است.

گزينه چهارم جهت اجابت نياز کار در ارتفاع - محدود کردن ارتفاع سکو در فضاي باز - راه حلي است که شرکت آسيابرج براي کاهش سردرگمي در بازار و همچنين افزايش بهره وري ماشين انتخاب کرده است. با رعايت استانداردهاي ISO ، اين شرکت در حال حاضر بالابرهاي آکاردئوني خود را براي استفاده ايمن در پروژه هاي در فضاي بسته و فضاي باز با عملکرد در هر دو فضا طراحي و توليد مي کند که باعث مي شود اپراتور در حين استفاده دچار مشکل نشود.

 

 

عمليات دوگانه

در برخي از بالابرها که قادر به فعاليت در هر دو فضا هستند، در کابين گزينه اي طراحي شده که مربوط به انتخاب فضاي محيط مي باشد. در صورت انتخاب فضاي بسته، حد ارتفاع بالابري دستگاه محدود شده ولي با انتخاب گزينه فضاي باز، مي توان از حداکثر ارتفاع کاربري بالابر استفاده نمود. اين گزينه باعث مي شود که اپراتور بتواند با يک دستگاه چندين کار را همزمان انجام داده و در وقت و انرژي صرفه جويي بيشتري صورت پذيرد. به منظور سهولت در کار، اين سيستم به صورت کاملا بصري طراحي شده است.

عملکرد دوگانه مزاياي بسياري نسبت به ساير گزينه ها براي مطابقت با استانداردهاي صنعتي دارد ، از جمله :

- ارائه يک محصول کامل از سوي توليدکننده

- تمرکز طراحي بالابر نفربر بر افزايش بازده

- و ، به حداقل رساندن تأثير بر عملکرد دستگاه - مانند بالا رفتن از سطح شيب دار و زمان اجرا - و بهبود دسترسي به محل کار با کاهش ارتفاع شاسي و وزن دستگاه