تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

درحال بارگذاری...

 

بالابرها ساخت دفترهاي چند طبقه و آپارتمان ها را به واقعيت تبديل کردند. بدون نياز به حمل بارهاي سنگين تا دهها پله ، مي توان در يک زمان کوتاه افراد و بارها به بالا و پايين ساختمانهاي بلند جابجا کرد. با اين حال ، بسياري از مردم تصور نمي کنند که بالابر يا آسانسور صدها سال ، به اشکال گوناگون وجود داشته است. ممکن است تعجب آور باشد که بدانيد آسانسور دستي اوليه براي بلند کردن مواد در کارخانه ها يا انبارها ساخته شده است. در قرن هجدهم ، کارهاي ساختماني استفاده از اهرم و بالابر براي بالا بردن آب ، سنگ ، الوار و سنگ تا سنگ تراشها را ضروري مي کرد. اين سيستم ها کار را از طريق ارتفاع آسان مي کنند.

استفاده از آب ، باد ، انسان و حيوان به عنوان منابع اوليه قدرت در دوران کشاورزي منجر به انقلاب صنعتي شد که در آن مردم به مکانيسم هاي ارتفاع کارآمدتري نياز داشتند. اما اين به صورت اهرم ، قرقره ، ميل لنگ و چرخ بهبود يافته براي بلند کردن مواد است. بعداً افراد با همان مکانيسم در ارتفاع جابجا شدند.

بالابرهايي با قدرت محرک بخار

در سال 1823 دو معمار ، برتون و هورمر ، اولين آسانسور بدوي را ساختند. به گفته آنها "اتاق صعود" براي بلند کردن گردشگران به سکويي براي مشاهده خط افق لندن مورد استفاده قرار گرفت. بعدي "تيگل" بود ، بالابر بخار محرک ، که توسط دو معمار در سال 1835 ساخته شد. معماران انگليسي اشتوت و فراست تيگل را براي داشتن کمربند و وزنه مقابل براي ايمني ساختند.

در نمايشگاه جهاني نيويورک در سال 1853 اليشا جي اوتيس اولين آسانسور بخار را معرفي کرد که داراي مکانيزم ايمني بود. براي جلوگيري از افتادن ، استفاده از ترمز در صورت شکستن يکي از کابلهاي پشتيباني نشان داد. اين مکانيسم ايمني منجر به پذيرش عمومي آسانسور شد زيرا باعث افزايش اعتماد به نفس عمومي شد. در حالي که اوتيس در سال 1861 آسانسور بخار را ثبت اختراع کرد ، در واقع اولين آسانسور را اختراع نکرد. اما شرکت آسانسور اوتيس اولين آسانسور عمومي را در سال 1857 در منهتن نصب کرد.

 

 

بالابر هيدروليکي

معرفي هيدروليک براي صنعت آسانسور معناي زيادي داشت. سر ويليام آرمسترانگ جرثقيل هيدروليکي را در سال 1846 معرفي کرد که منجر به جايگزيني آسانسورهاي مجهز به بخار توسط ماشين هاي هيدروليک شد. در سال 1871 ، اولين آسانسورهاي هيدروليکي معرفي شدند. بالابر هيدروليکي توسط پيستون و سيلندرهايي که توسط فشار آب يا روغن توليد شده و توسط پمپ ها منتقل مي شوند پشتيباني مي شود. کلافهاي هيدروليکي يک تکه باعث مي شود که سوراخ هايي در زير شاخه هاي آسانسور حفر شود و هرچه ارتفاع بالاتر باشد ، سوراخ عميق تر باشد. شرکت هاي برق براي کمک به اين سيستم شبکه هاي لوله کشي هيدروليکي را در سطح شهر فراهم کردند. سرعت و قدرت بالا بردن بالابر بسيار محدود بود که باعث مي شد سوار شدن اندکي مشکل داشته باشد. اين امر منجر به توسعه بالابرهاي هيدروليکي طناب دار و با عملکرد مستقيم ميشد.

و در نهايت بالابرهاي برقي

در سال 1889 ، اولين آسانسورهاي برقي وارد ساختمان ها شدند. آسانسورهاي برقي دو مزيت نسبت به نمونه هاي هيدروليکي خود داشتند - سريع بودند و هيچ محدوديتي در ارتفاع نداشتند. آنها همچنين مي توانستند در ساختمانها در همه جا مورد استفاده قرار گيرند زيرا اکنون برق در همه جا موجود است. در حالي که آسانسورهاي برقي اوليه از موتورهاي DC يا AC استفاده مي كنند ، اما در حال حاضر آنها فقط از موتورهاي AC استفاده مي كنند. اين موتورهاي دنده اي باعث مي شوند آسانسور برقي با سرعت زياد 450 فوت در دقيقه حرکت کند.

بالابر خاص

چه کسي فکر کرده است که هيجان فقط در مکاني مثل يک پارک شهري وجود دارد و بالابر نمي تواند هيجان بي نظيري را براي شما فراهم کند ؟ براي کساني که به فکر نصب آسانسورهاي خانگي هستند ، ممکن است اين موارد کمي خشن باشد ، اما فقط براي سرگرمي 4 آسانسور معروف و هيجان انگيز جهان را به شما نشان مي دهيم .

 

 

1. آکوآدام

يکي از محبوب ترين آسانسورهاي جهان در هتل Radisson Blu برلين وجود دارد. اين بالابر که به درستي Aquadom ناميده مي شود ، يک منظره واقعي هنري است که داراي ويژگي منحصر به فردي است که هيچ توسعه دهنده آسانسور ديگري آن را امتحان نکرده است. اين آسانسور محبوب توسط آکواريومي با طول 82 فوت احاطه شده است که متشکل از انواع حيوانات گرمسيري دريايي مانند ماهي هاي قارچي ، ماهي ماه نقره اي و قلاب ماهي و بسياري از گونه هاي آبزي ديگر است . اين مخزن بيش از يک ميليون ليتر آب را در خود نگه مي دارد و براي نشان دادن احساس حضور در يک سرزمين عجايب زير آب طراحي شده است.

 

 

2. نماي آسمان

يکي از آسانسورهاي جالب توجه در اين ليست آسانسور Skyview است که در استکهلم سوئد واقع شده است. اين آسانسور منظره اي بي سابقه از شهر استکهلم را ارائه مي دهد و از يک سازه کروي تشکيل شده است که قطر آن 361 فوت است . آسانسور کروي شيشه اي به دليل شکل کروي غيرمعمول و آينده نگرانه ، معمولاً با نام Jetsons شناخته مي شود. نکته جالبتر در مورد اين آسانسور اين است که اين ماشين در خارج از يکي از بناهاي معروف سوئد به نام Ericsson Globe و در سطح بيروني ساختمان کار مي کند ، سازه اي که به عنوان بزرگترين سازه نيم کره اي جهان طبقه بندي مي شود .

 

 

3. آسانسور هامشاند

اين بالابر مانند موشکي به نظر مي رسد که به سمتي ناشناخته پرتاب مي شود. در ابتدا در سال 1905 افتتاح شد ، و چشم انداز پرنده اي از کوههاي راگن آلپس و آبهاي آبي درياچه لوسرن را براي بازديد کنندگان فراهم کرده است. حتي با اينکه بيش از 100 سال از عمر آن مي گذرد ، زمان کمتري در کاهش ساختار آسانسور ايجاد شده است و هر چند سال يکبار به حداقل تعمير و نگهداري نياز دارد. اين بالابر داراي 499 فوت ارتفاع بوده و 48 ثانيه طول مي کشد تا از سطح پايين به بالاترين سطح برسد همچنين اين وسيله به عنوان بلندترين بالابر در فضاي باز در کل قاره اروپا شناخته مي شود. آنچه در مورد اين آسانسور دلهره آورتر است ، سرعت عبور آن از يک مسافت به اندازه تقريباً 10 فوت در ثانيه است.

 

 

4. تايپه 101

فکر مي کنيد عبور از 89 طبقه در آسانسور چقدر طول مي کشد؟ شايد 2-3 دقيقه؟ 37 ثانيه چطور؟ آسانسور تايپه 101 به عنوان سريعترين آسانسور در جهان طبقه بندي مي شود . تايپه 101 که در تايپه تايوان واقع شده است ، يکي از محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري اين کشور بوده است. اين آسانسور در سازه اي ساکن است که بين سالهاي 2004 تا 2010 رسماً به عنوان بلندترين ساختمان جهان شناخته شده است. تايپه داراي يک سيستم تنظيم فشار جو براي جلوگيري از گوش گرفتگي است و حداکثر سرعت آن 1010 متر در دقيقه يا به عبارت ديگر 3،313 فوت در دقيقه است . بديهي است که ممکن است اين موارد براي خانه شما کمي خودنمايي کند ، اما نشان دهنده فناوري خوبي است که اين روزها به آسانسور مي رود .

همانطور که مشاهده مي کنيد ، آسانسورها به مرور زمان پيشرفت قابل توجهي داشته اند و مي توانيد اطمينان داشته باشيد که در آسيابرج انگشت خود را روي صنعت آسانسور قرار داده ايم که به ما امکان مي دهد جديدترين پيشرفت ها را به مشتريان خود ارائه دهيم. چرا با ما تماس نمي گيريد تا اطلاعات بيشتري کسب کنيد!