تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223

درحال بارگذاری...

 

 

جک پالت ها ابزاري متنوع هستند که براي حمل پالت و ساير بارهاي کوچک در فواصل کوتاه مورد استفاده قرار مي گيرند . استفاده از آنها در فروشگاه ها و انبارها رايج است و اندازه شان باعث شده است که براي استفاده شخصي و تجاري مناسب باشند. از آنجا که آنها در اندازه ها و مدل هاي مختلفي وجود دارند، مهم است که تفاوت بين انواع مختلف جک پالت ها را قبل از اجاره يا خريد بدانيد. اگر مي خواهيد جک پالت جديدي به فضاي کار خود اضافه کنيد ، براي مرور اجمالي انواع مختلف آن ، ادامه مطلب را بخوانيد.

 

جک پالت دستي

جک هاي پالت دستي با کارکرد اهرم متصل به پمپ هيدروليک کار مي کنند. آنها ساده ترين نسخه ليفتراک موجود هستند و اندازه آنها حمل و نقل و مانور در فضاهاي تنگ را آسان مي کند. نسخه دستي داراي محدوديت وزني کمتري نسبت به اکثر مدل هاي برقي است و براي انجام کار به فعاليت و انرژي دستي بيشتري نياز دارد. با اين حال ، اين نوع جک به طور معمول مقرون به صرفه تر است و به تعمير و نگهداري کمتري نياز دارد ، و اين يک گزينه محبوب براي انبارهاي کوچکتر و محل هاي کار در فضاي باز است. در حالي که اکثر جک پالت هاي دستي به يک شيوه کار مي کنند ، ولي انواع گوناگوني دارند که مي بايست بررسي کنيد. مدل هاي دستي زير را مرور کنيد تا متوجه شويد کدام مدل براي انبار يا محل کار خاص شما مناسب است.

 

 

1- جک پالت توزين دار

جک پالت هاي توزين دار به ترازوي ديجيتال مجهز هستند که وزن هر بار را نشان مي دهد. اگر مرتباً بايد وزن بارها را در محفظه بارگيري يا کارخانه بررسي کنيد ، اين خاصيت بسيار سودمند است. ترازوي دستگاه با باتري کار مي کند و برخي از آنها داراي يک چاپگر هستند که به شما امکان مي دهد وزن خواني يا ساير اطلاعات را چاپ کنيد.

مناسب براي : بارگيري محوطه ها ، کارخانه ها

2- جک پالت قابل تنظيم

چنگالها يا همان شاخک هاي موجود در مدل قابل تنظيم را مي توان براي بارهاي عريض تر يا باريکتر تنظيم کرد. اين مدل براي کساني که با پالت هايي با اندازه هاي مختلف کار مي کنند ايده آل است. ساير جک هاي دستي نيز در مدل هاي عريض يا باريک عرضه مي شوند ، اما نسخه قابل تنظيم همه کاره تر است و فضاي ذخيره سازي را کاهش مي دهد.

مناسب براي : فضاهاي کاري با پالت در اندازه هاي مختلف

3- جک پالت دستي جهت کليه سطوح

جک پالت هاي کليه سطوح داراي چرخ هاي بزرگتري هستند که براي کنترل سطوح ناهموار و ناصاف طراحي شده اند . شاسي قوي و نوع طراحي آنها مانورشان را آسان مي کند و چرخ هاي آنها نيز به صورت گسترده تنظيم مي شود تا از ضربه زدن يا سر خوردن بار جلوگيري کند. در فضاهاي تنگ مانور آنها دشوارتر است ، اما مهارکننده هاي ضربه گير آنها را براي کفهاي ناهموار و پروژه هاي فضاي باز مناسب مي کند .

مناسب براي : سطوح ناهموار و عمليات در فضاي باز

4- جک پالت ميني

مانور جک پالت ميني يا همان جک پالت کوچک بسيار راحت تر از انواع ديگر است و براي بلند کردن بارهاي کمتر طراحي شده است . براي چرخش در مکان هاي تنگ ايده آل هستند و بدنه سبک آنها بارگيري و حمل و نقل را آسان مي کند. آنها همچنين فاقد پمپ هيدروليک هستند و هزينه نگهداري آنها را نسبت به انواع ديگر جک هاي پالت دستي کم مي کند.

مناسب براي : بارهاي سبک و اماکن تنگ و باريک

 

جک پالت هاي برقي

جک هاي پالت برقي عملکرد مشابه عملکرد نوع دستي خود را دارند اما کمي متفاوت عمل مي کنند. شاخک هاي جک پالت برقي به جاي نياز به پمپ هيدروليک براي کار کردن ، به صورت الکترونيکي بالا و پايين مي شوند و توسط دکمه ها يا اهرم ها کنترل مي شوند.

همانطور که از نام آن پيداست ، جک پالت هاي برقي توسط يک باتري قابل شارژ تغذيه مي شوند که بايد در فواصل مابين کار آن را به برق متصل نمود. اگر دسترسي آسان به ايستگاه شارژ نداشته باشيد ، اين مي تواند ناخوشايند باشد ، اما باتري باعث انجام کار دستي کمتري مي شود و کارايي کلي را افزايش مي دهد.

جک هاي برقي از مدل هاي دستي گران ترند و براي کارکردن نياز به آموزش بيشتري دارند ، اما اگر انبار بزرگي داشته باشيد و يا نياز به حمل پالت در مسافت هاي طولاني داريد ، ارزش آن را دارند. اگر به دنبال خريد يا اجاره نسخه الکتريکي هستيد ، در زير برخي از متداول ترين انواع مورد بررسي قرار گرفته است :

 

 

5- استاکر خودران برقي

استاکر برقي يک جک پالت با باتري است که هنگام حرکت به اپراتور نياز دارد که از پشت يا کنار آن راه برود. اندازه آن به طور قابل توجهي از جک پالت دستي بزرگتر است و ظرفيت بالا بردن آن معمولاً از يک و نيم الي 3 تن است و براي بارهاي سنگين نيز مناسب است. اين نوع جک آنقدر کوچک هست که در فضاهاي تنگتر مانور دهد ، اما اندازه بزرگتر آن حمل و نقل را دشوار مي کند.

مناسب براي : پروژه هاي با مسير پيمايش متوسط ، انبارهاي استاندارد

6- سوار

جک پالت سوار داراي يک سکوي سواري براي ايستادن اپراتور است. اين نسخه از اين نظر که از طريق باتري قابل شارژ تغذيه مي شود و کنترل هاي مشابهي دارد ، مانند استاکر الکتريکي خودران است. با اين وجود بسيار بزرگتر و سنگين تر است و باعث مي شود براي انبارهاي بزرگ و مسافت هاي طولاني تر مناسب تر باشد. اگر علاقه مند به خريد يا اجاره اين نوع جک هاي پالت هستيد ، حتماً قبل از استفاده ، دستورالعمل هاي ايمني و عملکرد را به دقت مطالعه کنيد.

مناسب براي : انبارهاي بزرگ ، بارگيري هاي سنگين

7- استاکر خودران متعادل

اگر شما نياز به ذخيره پالت در جاهاي مرتفع بيش از حد جک پالت سنتي را داريد ، استاکر خودران متعادل مي تواند بهترين گزينه براي شما باشد. اين وسيله داراي دکل بالابر سنگيني مي باشد و از قسمت عقب به عنوان وزنه تعادل براي جلوگيري از واژگون شدن آن استفاده مي کند و باعث مي شود تا بتواند بارهاي سنگين بالاي سطح زمين را بالاتر ببرد. با اين وجود ، بدنه بلندتر از چرخش راحت در فضاهاي کوچک و تنگ جلوگيري مي کند.

مناسب براي : انبارهاي عمومي ، فضاي ذخيره سازي مرتفع

8- آفرود برقي

مشابه جک پالت دستي براي تمام سطوح ، جک پالت برقي آفرود براي کار در سطوح ناهموار طراحي شده است. همراه با لاستيک هاي بادوام و فريم عريض تر بوده و باتري آن قابل شارژ است. جک پالت برقي آفرود براي حمل بارهاي سنگين از طريق انبارها يا محل هاي ساخت و ساز در فضاي باز بسيار مناسب است و اجزاي الکتريکي کارکرد آن را راحت تر از جک پالت دستي مي سازد.

مناسب براي : سطوح ناهموار ، پروژ هاي ساختماني

 

چگونه جک پالت مناسب کارخود انتخاب کنيم

در حالي که انواع جک هاي پالت عملکردهاي اساسي يکساني را انجام مي دهند ، هنگام خريد فاکتورهاي مهمي وجود دارد که بايد در نظر گرفته شود.

 

 

فضاي کاري خود را ارزيابي کنيد

قبل از خريد يا اجاره جک پالت جديد ، بايد اندازه و شکل فضاي کار خود را ارزيابي کنيد. اگر فضاي تنگ زيادي داشته باشد ، يک جک خودران برقي يا دستي ممکن است بهترين گزينه باشد. از طرف ديگر ، انبارهاي بزرگ و فضاي باز معمولاً مي توانند جک پالت هاي سوار و ساير مدل هاي بزرگ را در خود جاي دهند.

محدوديت وزني را در نظر داشته باشيد

حداکثر باري که يک ماشين مي تواند تحمل کند ، از نظر اندازه و سبک متفاوت است. اگر به مدلي نياز داريد که بتواند بارهاي سنگين تري را بلند کند ، بايد از جک پالت هاي کوچک يا مدل هاي دستي با محدوديت وزن کم خودداري کنيد. اگر قبل از اجاره يا خريد نتوانيد حداکثر وزن مدل را بررسي کنيد ، ممکن است هنگام کار به دستگاه يا به خودتان آسيب برسانيد.

بودجه خود را در نظر بگيريد

وقتي صحبت از هزينه کلي مي شود ، جک هاي پالت برقي معمولاً گران تر از مدل هاي دستي هستند. اندازه ، ويژگي هاي اضافه شده و محدوديت هاي وزن نيز در قيمت تأثيرگذار خواهد بود ، بنابراين قبل از خريد بايد در نظر بگيريد که کدام ويژگي ها براي کار شما ضروري است. اگر فقط به طور موقت به جک پالت نياز داريد ، اجاره کردن نيز روش خوبي براي کاهش هزينه ها است. اگر مي خواهيد کار دستي را کاهش داده و بارهاي کمتري را به طور موثرتري در فضاي کاري خود حمل و نقل کنيد ، جک پالت هاي برقي يک گزينه عالي هستند. خواه در حال خريد يا اجاره جک پالت باشيد ، اطلاع از انواع مختلف به شما کمک مي کند تا هنگام برنامه ريزي پروژه بعدي خود با آگاهي بيشتري تصميم بگيريد.