تماس با واحد فروش  -   02153806 و 02156716223

 

بالابرهاي مناسب صنعت ساخت و ساز ابزارهاي قدرتمندي هستند که شامل بالابرهاي بوم دار ، بالابر آکاردئوني ، ليفتراک و انواع ديگر بالابرهاي نفربر و بالابرهاي هوايي مي شوند. بالابرهاي عمراني به ماشين آلاتي گفته مي شود که در آنها يک سکوي هوايي است که توسط بوم يا دکل روي شاسي متحرک سوار شده است. آنها مي توانند در همه امور، از جابجايي مواد در مراحل اوليه يک پروژه گرفته تا بالا بردن کارگران به مناطق صعب العبور تا ساختن جزئيات تکميلي به خوبي کمک کنند.
با توجه به وجود انواع مختلف بالابرهاي باز شونده و بالابرهاي عمراني، براي انتخاب درک عملکرد و ويژگي هاي هر گزينه مهم است. هنگامي که نيازهاي متنوع يک محل ساختماني را مديريت مي کنيد ، بايد ماشين آلات مناسب را براي هر کار انتخاب کنيد. اين بالابرهاي چند منظوره باز شونده را براي پروژه هوايي بعدي خود در نظر بگيريد.
بالابرهاي بوم دار مفصلي


اين دستگاه ها به دليل شکل متمايز بازو به عنوان بالابر انگشتي نيز شناخته مي شوند. پايه بازوي بالابر بر روي صفحه گردان نصب شده است تا بتواند يک چرخش دايره اي کامل انجام دهد. اين بازو داراي چندين مفصل است که به آن اجازه خم شدن مي دهد. با طراحي انعطاف پذير در اطراف و روي موانع خم مي شود و کارگر را بلند مي کند تا بتواند به مناطقي برسد که در غير اين صورت دسترسي به آنها غيرممکن است.
کاربردهاي متداول بالابرهاي بوم دار شامل تعميرات برق و لوله کشي يا پروژه هاي نظافت و نگهداري بيروني است. بالابر دهليزي يا بالابر عنکبوتي ، نوع ديگري از بالابرهاي مفصلي هستند. اين بالابرهاي هوايي بسيار باريک و سبک وزن ، بر روي چهار "پا" نصب شده اند تا حداکثر دسترسي به ارتفاع را در يک فضاي کوچک ايجاد کنند.
بالابرهاي بوم دار تلسکوپي


بالابرهاي تلسکوپي داراي بازوي قابل ارتقا هستند که مي تواند به ارتفاعات مختلف برسد. برخلاف بالابر مفصلي ، بوم تلسکوپي داراي يک بازوي مستقيم است که به يک صفحه گردان آزادا متصل شده است. سبد اين نوع بالابرها معمولاً کوچک است و هر بار يک نفر را در خود جاي مي دهد. بالابرهاي تلسکوپي براي کارهاي بسيار تخصصي مانند تعميرات برق يا هرس درختان مناسب هستند که در آنها يک کارگر تنها مي تواند کار را انجام دهد. بالابرهاي تلسکوپي بوم بلندتري نسبت به ساير گزينه ها دارند. آنها با يک عملکرد برقي و لاستيک هاي سخت براي استفاده در فضاي سرپوشيده يا عملکرد ديزلي و لاستيک هاي باد شده براي استفاده در محيط باز و خشن در دسترس هستند. هنگام انتخاب بالابر ، ارتفاع دسترسي کار مدنظر شما بسيار مهم است.
بالابر ميوه چين


ميوه چين ها ، که به عنوان بالابر هوايي يا کاميون سطل دار نيز شناخته مي شوند ، وسايل نقليه چرخ داري هستند که داراي سکوي هوايي ريل دار متصل به جرثقيل هيدروليک مي باشند. اين وسيله بيشتر براي دسترسي کارگران به درختان و خطوط برق و دستيابي به ميوه در باغ ها براي کارگران استفاده مي شود. با اين حال ، اين بالابرهاي هوايي همچنين براي کارهاي تعمير و نگهداري ، بازسازي و نصب قفسه ها ، سيستم ها و چراغ هاي انبار استفاده مي شوند.
بالابر آکاردئوني برقي


بالابرهاي قيچي برقي به جاي داشتن بازو ، داراي يک سکوي پهن هستند که توسط تکيه گاه هاي متقاطع پشتيباني مي شود. اين تفاوت اصلي بين بالابر قيچي و بالابر بوم دار است. مستقيماً بالا و پايين حرکت مي کند و بنابراين بايد مستقيماً زير ناحيه اي که روي آن کار مي کنيد قرار گيرد. اين موضوع باعث مي شود که استفاده از آن محدودتر شود. با اين حال ، سکوي بزرگ يک ويژگي مهم است زيرا به يک تيم کامل اجازه مي دهد تا به طور همزمان در ارتفاع فعاليت داشته باشند. کاربردهاي معمول اين دستگاه ها شامل تعميرات نماي بيروني ساختمان ، نصب روکش ، نصب پنجره و تميز کردن پنجره ها است.
بالابر آکاردئوني مخصوص زمين هاي ناهموار


بالابرهاي آکاردئوني مخصوص زمين هاي ناهموار عملکردهاي اوليه مشابه بالابر قيچي برقي را انجام مي دهند. تفاوت اصلي اين است که اين لاستيک ها داراي ثبات بيشتري هستند که براي محيط هاي بيروني و شرايط ناهموار طراحي شده اند. براي استفاده از بالابر قيچي به طور کلي به زمين مسطح نياز خواهيد داشت ، اما مدل زمين ناهموار مي تواند به شما در حرکت در برخي از زمين هاي منتهي به محل کار کمک کند. اگر به چند کارگر براي رسيدن به محل بيروني همزمان نياز داريد ، اين نوع ماشين آلات ممکن است گزينه ايده آل باشد.
ليفتراک تلسکوپي


ليفتراک هاي تلسکوپي که به عنوان ليفتراک دور دست نيز شناخته مي شوند ، داراي يک دکل قابل ارتقاء مجهز به تجهيزات بالابري هستند. اين وسيله ويژگي هاي بالابر تلسکوپي را با يک ليفتراک سنتي ترکيب مي کند ، بنابراين مي توانيد از چنگال هاي بالابر در ارتفاع زياد استفاده کنيد. ظرفيت اضافي اين ليفتراک هم به سمت بالا و هم به جلو ، آن را به انتخابي کارآمد براي پروژه هاي ساختماني که نياز به جابجايي اقلام در مکان هاي دشوار دارند ، تبديل مي کند.
ليفتراک مخصوص سطوح ناهموار


ليفتراک زميني ناهموار براي جابجايي مصالح ساختماني و ساير وسايل بر روي زمين هاي ناهموار استفاده مي شود. آنها مي توانند مسافت هاي طولاني را طي کنند و با وجود چالش هاي احتمالي در زمين ، اقلام را از يک سر محل کار به سر ديگر حمل کنند. تيم هاي ساختماني معمولاً از اين بالابرها براي جابجايي مصالح در محل استفاده مي کنند.
اين ليفتراکها با قابليت تعادل فوق العاده و ليفت قدرتمند ، معمولاً مي توانند بارها را تا 7 متر بلند کرده و بارهايي با وزن 3500 کيلوگرم را حمل کنند. چنگال ها قابل تنظيم هستند. مي توانيد آنها را در صورت نياز به يکديگر نزديک يا دورتر کنيد تا سطحي پايدار و پشتيباني قوي براي اقلام در هر اندازه اي فراهم شود.
ليفتراک صنعتي


ليفتراک هاي صنعتي داراي بالابر رو به بالا هستند که براي جابجايي اقلام به صورت عمودي استفاده مي شود. اين ليفتراک ها اغلب داراي لاستيک هاي بادي بادوام هستند و تا 17500 کيلوگرم وزن را پشتيباني مي کنند. آنها معمولاً براي استفاده داخلي در انبارها يا پروژه هاي صنعتي طراحي مي شوند. ممکن است از اين ليفتراک براي برخي از مراحل نهايي ساختمان خود استفاده کنيد.
نحوه انتخاب بالابر مناسب جهت ساخت و ساز
بنابراين شما به بالابر بوم دار يا بالابر آکاردئوني احتياج داريد ، اما بهترين نوع آن کدام است؟ اندازه و ارتفاع عامل مهمي است که بايد در نظر گرفته شود. شما محدوده کافي مي خواهيد اما اندازه اي که با خيال راحت و آسان در محيط کار شما متناسب باشد. علاوه بر اين ، شما همچنين مي خواهيد نوع حرکت ، ظرفيت وزن ، شرايط محل کار ، محدوديت هاي فضا و منبع تغذيه را در نظر بگيريد.
•    محدوديت هاي فضا : فضايي را در نظر بگيريد که بالابر شما در آن حرکت مي کند. ساختمانهاي بلند با درهاي باريک به بالابر هوايي متفاوتي نسبت به ساختمان مورد استفاده در محل کار با محيط باز نياز دارند.
•    ظرفيت وزن : براي جلوگيري از بارگذاري اضافي ، بايد تعداد کارگران و وسايلي که در سکوي هوايي بارگيري مي شوند را محاسبه کنيد .
•    نوع حرکت مورد نياز : بالابرهاي هوايي مي توانند تک دکل يا چند دکل باشند. به عبارت ديگر ، حرکت آن فقط عمودي است يا عمودي و افقي. نوع حرکت ، ليفت مورد نياز شما را تعيين مي کند.
•    سازگاري منبع تغذيه : ديزل به دليل در دسترس بودن و گشتاور انتخابي محبوب است. با اين حال ، اگر در داخل خانه يا هر فضاي بسته ديگري کار مي کنيد ، موتورهاي الکتريکي بي صدا هستند و هيچ گونه آلايندگي ندارند. همچنين مي توانيد موتورهاي هيبريدي را براي انعطاف پذيري بيشتر انتخاب کنيد.
•    شرايط محيط کار : آيا زمين شما شيب دار و پيچيده است يا ظريف و نرم است؟ شرايط تعيين کننده نوع بالابر مورد نياز شما خواهد بود. مانند هر وسيله نقليه ، لاستيک نيز مهم است. شناورسازي ، بدون علامت گذاري ، پنوماتيک استاندارد ، لاستيک سخت و پر از فوم تنها تعدادي از انتخاب ها هستند.
بالابرهاي بوم دار و ساير موارد ذکر شده طيف گسترده اي از امور ساختماني را پوشش مي دهند. از بالابرهايي که يک نفر را تا ارتفاع 5 متر بالا مي برند تا ماشين هايي که مي توانند گروهي از کارگران را به ارتفاع 45 متري برسانند ، گزينه هاي زيادي با سکوي کار هوايي وجود دارد. چه براي پروژه ساختماني بزرگ خود و چه براي انبار خود به دنبال يکي هستيد ، مي بايست نقاط قوت هر نوع بالابر بوم دار را در نظر بگيريد تا بهترين را براي نيازهاي خود انتخاب کنيد.