تماس با واحد فروش  -   02156716224 و 02156716223

معرفی تجهیزات بالابر باری

بالابر عمودی باری نوعی از تجهیزات مکانیکی و هیدرولیکی بالابر است. سیستم بالابر باربری توسط ایستگاه پمپ هیدرولیک هدایت می شود، بنابراین به آن بالابر باری هیدرولیک نیز می گویند. برای حمل و نقل کالا بین طبقات ساختمان از بالابرهای باری استفاده می شود. محصولات آسانسور باربری و بالابر هیدرولیک عمدتاً برای حمل و نقل کالا بین طبقات مختلف کار به بالا و پایین استفاده می شود. در گاراژهای سه بعدی و گاراژهای زیرزمینی برای بلند کردن اتومبیل ها بین طبقات استفاده می شود. سیستم هیدرولیک محصول مجهز به دستگاه های حفاظت ایمنی ضد سقوط و اضافه بار است و دکمه های عملیات را می توان در هر طبقه و سطح کار سکوی بالابر برای تحقق کنترل چند نقطه ای تنظیم کرد. این محصول دارای ساختار قوی، ظرفیت حمل بزرگ، بلند کردن پایدار، نصب و نگهداری ساده و راحت است. این یک بالابر با قیمت اقتصادی و کاربردی برای جایگزینی تجهیزات ایده آل حمل بار است.

کاربرد بالابر باری

اگر نمی توانید به موقعیت های مورد نیاز و سایر موارد دشوار برای حل فضای باریک برسید، می توانید سکوی بارگیری و تخلیه را برای جاسازی یک بالابر آماده کنید، سیستم هیدرولیک بالابر باری مجهز به سامانه ضد سقوط است، درهای بالا و پایین قفل شده اند و هر طبقه و سطح کار سکوی بالابر را می توان برای عملکرد دکمه برای دستیابی به کنترل چند نقطه تنظیم کرد. با توجه به محیط نصب و الزامات استفاده از سکوی بالابر، می توان تنظیمات اختیاری مختلفی را برای دستیابی به اثرات استفاده بهتر انتخاب کرد. این محصولات عمدتاً در شرکت هایی مانند صنایع شیمیایی، دمای بالا، فشار بالا و نیروگاه ها استفاده می شود.

 

 

امکانات بالابر باری

بالابر باری عمودی می تواند حداکثر بار 30 تن را حمل کند، کنترل چند نقطه ای، قفل شدن تعاملی طبقات بالا و پایین را برای دستیابی به استفاده ایمن انجام دهد. سایر امکانات : ارتفاع بالابری زیاد، استفاده از سیلندرهای جانبی یا سیلندرهای تست دوگانه، عملکرد پایدار، بدون سر و صدا، تعمیر و نگهداری راحت و عمر طولانی، فرود اضطراری دستی پس از قطع برق، دکمه توقف اضطراری، راحت، سریع و عملی، عمق گودال (چاله) به طور کلی 15 سانتی متر تا 30 سانتی متر است، ارتفاع طبقه بالا دارای محدودیت نیست و می توان آن را با توجه به محیط در محل، سفارشی کرد. درب پایین را می توان طوری طراحی کرد که در داخل و خارج کارخانه با یکدیگر باز شوند که بسیار راحت است، صرفه جویی در فضا (به ویژه برای 2-3 طبقه کارگاه های سازه های فولادی، ایستگاه پمپاژ وارداتی را می پذیرد، اگر سرعت مورد نیاز خیلی زیاد باشد می توان پاوریونیت هیدرولیک سفارشی وارداتی را برای برآورده کردن شرایط ایده آل استفاده کرد، سیلندرها و جک هیدرولیک مهر و موم شده اند و برای حل مشکل فشار روغن ناپایدار و نشت روغن قطعات مناسب بکار رفته است، قطعات الکتریکی با برند های معتبر جهانی شامل اشنایدر ، زیمنس ، ال اس و ... .

عملکرد ایمنی بالابر باری

علاوه بر وسایل ایمنی آسانسورهای کششی سنتی، بالابر باری نیز مجهز به تجهیزات ایمنی مشابه است. شیر سرریز: می تواند از بالا رفتن فشار سیستم در حین حرکت به سمت بالا جلوگیری کند، شیر دستی اضطراری: هنگامی که برق قطع می شود، می توان ماشین را رها کرد. در نزدیکترین حالت اضطراری باز کردن درب در موقعیت کف، پمپ دستی: هنگامی که سیستم از کار می افتد، پمپ دستی را می توان برای پمپاژ روغن فشار بالا دستکاری کرد تا بالابر را به نزدیکترین موقعیت طبقه برساند. شیر پارگی خط لوله: هنگامی که خط لوله سیستم هیدرولیک شکسته می شود، دستگاه متوقف می شود و به آرامی پایین می آید، می تواند به طور خودکار مدار روغن را قطع کند تا پایین آمدن متوقف شود. حفاظت دمای روغن مخزن روغن: هنگامی که دمای روغن در مخزن روغن از مقدار استاندارد تنظیم شده بیشتر شود، دستگاه حفاظت دمای روغن سیگنالی را برای توقف استفاده از بالابر تولید می کند و تنها زمانی آن را روشن می کند که دمای روغن کاهش یابد.

تخمین میزان جابجایی بالابر باری هیدرولیکی

بالابر باری هیدرولیک یک وسیله بسیار مهم است. سکوهای باربری هیدرولیک که تجهیزات مهمی هستند که به طور گسترده در حمل و نقل بار بین طبقات استفاده می شود. در مورد مزایای مینی آسانسور (بالابر باری سبک یا نیمه سنگین) چطور؟

حداکثر ارتفاع سکوی بالابر به ارتفاع سطح سکو از سطح زمین زمانی که سکو به بالاترین موقعیت بالا می رود اشاره دارد. عموماً در روش نامگذاری تجهیزات وارداتی از ارتفاع سکو استفاده می شود. حداکثر ارتفاع کار به ارتفاعی اشاره دارد که در آن فرد می تواند به صورت انعطاف پذیر کار کند زمانی که سکو تا بالاترین موقعیت بالا می رود به اضافه قد نفر هنگام ایستادن. به طور کلی این ارتفاع 2 متر بالاتر از ارتفاع سکو است.

 

 

1- محدوده استفاده از سکوی بالابر

بالابرهای باری مناسب را با توجه به نیاز واقعی خود انتخاب کنید، مانند: مکان مورد استفاده، شرایط محیط، تجهیزات مورد نیاز برای بلند کردن چقدر است، اندازه، افزایش بار، بار نامی و سایر عوامل به طور جامع در نظر گرفته و غربالگری کنید. پلت فرم بالابری را انتخاب کنید که با نیازهای سطح شغلی شما مطابقت دارد.

2- محیط کار سکوی بالابر

بسیاری از مشتریان نیازهای متفاوتی برای استفاده از بالابر و انواع مختلفی از الزامات دارند. بالابرهای باری امروزی متنوع هستند و در زمان فروش بالابر می توان آنها را با توجه به نیاز آنها سفارشی کرد. بنابراین، کلید انتخاب تجهیزات بالابر برای استفاده در آنجا است، بعنوان مثال برخی از مشتریان برای استفاده در داخل خانه، محیط تمیز و مرتب، حفر نکردن گودال و نیاز به تورهای محافظ و غیره، می توانند نوع سکوی بالابر و پلت فرم بالابر را انتخاب کنند. برخی از مشتریان استفاده در فضای باز را انتخاب می کنند و هیچ الزام دقیقی برای تمیزی وجود ندارد. آنها می توانند گودال ها را حفر کنند یا تورهای محافظ اضافه کنند. بسیاری از مردم حفر گودال را انتخاب می کنند. به طور طبیعی، سکوهای بالابر قیچی ثابت انتخاب رایج تری هستند.

3- نوع سکوی بالابر

امروزه با تقاضای بازار، سازندگان بالابر را با مدل ها و پارامترهای مختلف تولید می کنند، مانند: سکوهای بالابر ثابت، سکوهای بالابر قیچی، سکوهای بالابر خودرو، سکوهای بالابر هیدرولیک بین طبقات، سکوهای بالابر ریل راهنما، بازو میل لنگ انواع تجهیزات مانند آسانسورها مشتریان می توانند با توجه به نیاز خود نوع مورد نظر خود را انتخاب کنند.

هنگام انتخاب سکوی بالابر، باید عوامل تاثیرگذار زیادی مانند کنترل ترافیک بار، ایمنی کار، محیط کار کارگران، اندازه فضای موجود و شرایط آب و هوایی را در نظر گرفت. تعیین ارتفاع و موقعیت سکوی بالابر اولویت اصلی است که پایداری سکوی بالابر و راندمان کار بعدی را تعیین می کند. اگر انتخاب نادرست باشد، کار بعدی محدود خواهد شد. پس چگونه باید ارتفاع و موقعیت سکوی بالابر را تعیین کرد؟

صفحه تنظیم بالابرهای باری در قسمت جلویی سکو نصب می شود که شکاف مستقیم و اختلاف ارتفاع بین بالابر و کامیون بارگیری بار را از بین می برد و لیفتراک را برای انتقال مستقیم کالا به کامیون یا تخلیه کالا تسهیل می کند. در عین حال، در صورت افزایش شیب، راندمان بارگیری و تخلیه تحت تأثیر قرار می گیرد و ساختار و الزامات تعمیر و نگهداری صفحه تنظیم و لیفتراک نیز به ترتیب افزایش می یابد که احتمال ایجاد خطر تصادفی بیشتر است. هنگام تعیین ارتفاع سکوی هیدرولیک، ابتدا محدوده ارتفاع کف کامیون بارگیری را با استفاده از سکو تعیین کنید و از ارتفاع میانی این محدوده به عنوان مقدار مرجع برای ارتفاع سکوی بارگیری و تخلیه استفاده کنید.

اطلاعات مورد نیاز جهت بالابر باری هیدرولیکی

بالابرهای باری هیدرولیک آسیابرج به عنوان نوعی بالابر به طور گسترده ای برای جابجایی محموله ها یا کالاها بین طبقات ساختمان های انبار، کارگاه و کارخانه ها استفاده می شود. در اینجا مطالبی هست که باید در مورد بالابر باری بدانید.

1- تجهیزات ویژه چیست؟

با توجه به مقررات نظارت بر ایمنی تجهیزات ویژه صادر شده توسط شورای دولتی، اصطلاح "تجهیزات ویژه" در این مقررات به معنی دیگ‌ها، مخازن تحت فشار (از جمله سیلندرهای گاز)، خطوط لوله تحت فشار، آسانسورها، وسایل بالابر، طناب‌های مسافربری و وسایل تفریحی بزرگ و وسایل نقلیه غیر جاده ای که با ایمنی جان انسان ها ارتباط دارند یا خطرات بالایی دارند. هنگام تولید بالابرهای باری، کارکنان شرکت آسیابرج مطابق با مفاد این مقررات و الزامات کدهای فنی ایمنی که توسط بخش شورای دولتی نظارت بر ایمنی تجهیزات ویژه تدوین و منتشر شده است، تولید را انجام می دهند. این آیین نامه همچنین بیان می کند که واحد تولید کننده تجهیزات ویژه مسئولیت عملکرد ایمنی و شاخص بهره وری انرژی تجهیزات ویژه تولید شده توسط خود را بر عهده می گیرد و نباید تجهیزات خاصی را تولید کند که با الزامات مربوط به عملکرد ایمنی یا بهره وری انرژی مطابقت نداشته باشد. شاخص یا هر تجهیزات خاصی که در سیاست های صنعتی ملی حذف شده باشد. حفظ محیط ایمن و سالم در محل کار برای بسیاری از محیط های کاری که متکی به سخت کوشی کارکنان و مدیریت است، اولویت اصلی است. هنگامی که رویه ها و سیاست های ایمنی به طور مؤثر عمل می کنند و همه با هم برای به حداقل رساندن خطر کار می کنند، تعداد حوادث در محل کار به شدت کاهش می یابد. ما تولید بالابر باری را مطابق با قوانین ایمنی انجام می دهیم و تجهیزات حفاظتی کافی را برای کارمندان خود فراهم می کنیم تا اطمینان حاصل شود که کارکنان ما در یک محیط امن و سالم کار می کنند. به طور کلی، مجموعه آسیابرج هر ماه آموزش و آموزش کارکنان را انجام می دهد و هر روز صبح قبل از شروع به کار کارکنان را از روند کاری و مواردی که نیاز به توجه دارند آگاه می کند، بنابراین این امکان را فراهم می کند که ایمنی کارکنان را تضمین کنیم و بالابر باری با کیفیت بالا تولید کنیم.

2- حوادث ناشی از کار در محل کار

طبق یک مطالعه در سال 2019 که توسط اداره آمار کار ایالات متحده انجام شد، تقریباً 3 میلیون نفر هنگام حضور در محل کار خود مجروح شدند. متأسفانه در همان سال 5200 کارمند بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند. ایمنی کارکنان در محل کار از اهمیت بالایی برخوردار است. کارفرمایان باید اطمینان حاصل کنند که کسب و کار آنها به دستورالعمل های مربوطه که توسط اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) ارائه شده است، پایبند است. بلند کردن وسایل سنگین یکی از دلایل اصلی آسیب در محل کار است. کشیدگی و رگ به رگ شدن ناشی از بلند کردن بارهای نادرست یا حمل بارهای خیلی بزرگ یا خیلی سنگین، خطرات رایج مرتبط با جابجایی دستی بارها هستند. هنگامی که کارمندان از دستگاه بالابر هیدرولیک استفاده می کنند، کمتر دچار رگ به رگ شدن کمر، کشیدن عضله، آسیب مچ دست، آسیب به آرنج، آسیب ستون فقرات و سایر آسیب های ناشی از بلند کردن اجسام سنگین می شوند. مجموعه آسیابرج بالابر باری را مطابق با استانداردهای ملی طراحی و تولید می کند. بخش بازرسی و آزمایش ما بر فرآیند تولید نظارت می کند و محصولات نهایی را مطابق با چک لیست ما بررسی می کند. فلزیاب ها قطعات یا محصولات فاقد صلاحیت را شناسایی کرده و کارکنان را از ایرادات آگاه می کنند تا از بازرسی های از دست رفته جلوگیری کنند. سپس قطعات معیوب یا محصولات فاقد صلاحیت در صورت بروز مشکلات اساسی اسقاط و یا در صورت بروز مشکلات جزئی تعمیر خواهند شد. به منظور اطمینان از عملکرد عادی بالابر باری پس از تولید، ما یک سری موارد آزمایش و راه اندازی را برای آزمایش عملکرد بالابر باری و تشخیص اینکه آیا مشکلی در محصولات نهایی وجود دارد انجام خواهیم داد.

3- اهداف روش های تست و راه اندازی

الف) بررسی عملکرد مناسب تجهیزات پس از تولید؛

ب) بررسی اینکه عملکرد محصولات نهایی مطابق با هدف طراحی مشخص شده از طریق یک سری آزمایشات و تنظیمات است.

ج) برای گرفتن و ثبت داده های عملکرد کل تولید به عنوان خط پایه برای بهره برداری و نگهداری آتی.

تمام نتایج آزمون توسط مدیر در فرم های سوابق آزمون مناسب برای مراجعات بعدی ثبت می شود. با انجام این کار، اطمینان حاصل می شود که محصولات نهایی ما نیاز کارخانه را برآورده می کنند.

تست و مراحل راه اندازی آسانسور

ما معمولاً تست های بازرسی و عملکرد بالابر باری پس از تولید طبق روش های زیر انجام می دهیم :

الف) ترک یا خراشیدگی

ب) سیستم هیدرولیک

ج) تجهیزات ایمنی و گاورنر سرعت بیش از حد

د) ایستگاه کنترل بالابر بار

ه) سیستم کنترل خودکار

و) سرعت بلند کردن

ز) درجه نویز

تعمیر و نگهداری بالابر باری

تعمير و تعويض به شيوه كارگرگونه خوب انجام خواهد شد. در طول عملیاتی مانند گشتاور، حفاری، برش و جوشکاری مراقب باشید که هیچ جزء مجموعه آسیب نبیند یا ضعیف شود تا بر عملکرد ایمن تجهیزات تأثیر بگذارد. قطعات در حال چرخش به درستی در تلورانس های طراحی سازندگان تراز خواهند شد. در مواردی که روال تعمیر و نگهداری نیاز به بررسی یک قطعه یا دستگاه خاص دارد، به این معنی است که قطعه یا دستگاه باید برای اطمینان از عملکرد و تنظیم مطابق با مشخصات بررسی شود. هر قطعه یا دستگاهی که مشخص شود مطابق با مشخصات نیست، بلافاصله تعمیر، تعویض یا تنظیم می شود. کارگاه مجهز به کپسول آتش نشانی کامل جهت جلوگیری از بروز حوادث در هنگام استفاده از هر نوع روانکار قابل اشتعال می باشد. کارکنان ملزم به دریافت مجوز کار برای هر نوع کار برش، جوش یا سنگ زنی هستند. هرگاه قطعه یا عملکرد معیوب در حین انجام بررسی‌ها، آزمایش‌ها و یا معاینات تعمیر و نگهداری شناسایی شود، فوراً تنظیم، تعمیر یا تعویض می‌شود.

روغن کاری بالابر

وظایف اصلی یک روان کننده عبارتند از : کاهش اصطکاک، جلوگیری از سایش، محافظت تجهیزات از خوردگی، کنترل دما (اتلای گرما)، کنترل آلودگی (انتقال آلاینده ها به فیلتر یا مخزن)، انتقال نیرو (هیدرولیک).

مواردی که در هنگام روغن کاری نیاز به توجه دارند :

1) قسمت هایی از تجهیزات بالابر که نیاز به روغن کاری دارند باید در فواصل زمانی کمتر از آنچه سازنده توصیه می کند روغن کاری شوند. از استفاده از مقادیر بیش از حد باید اجتناب شود.

2) ترکیبات ضد زنگ مانند رنگ، روان کننده ها، گرافیت یا روغن، یا پوشش های مشابه، نباید اعمال شوند، مگر اینکه توسط سازنده توصیه شده باشد.

3) در بالابرهای باری فقط دستگاه هایی که مجهز به ریل های راهنما هستند باید روغن کاری شوند. از مقادیر بیش از حد باید اجتناب شود و وسایلی باید در پایه ریل ها برای جمع آوری روان کننده در نظر گرفته شود.

نکاتی برای نگهداری بالابر باری هیدرولیک

6 مرحله زیر به شما کمک می کند تا بالابر باری هیدرولیک خود را برای عملکرد بهتر حفظ کنید :

الف) اطمینان حاصل کنید که هیچ زباله ای روی قطعات مکانیکی وجود ندارد.

ب) شیرهای کاهش فشار، دکمه بالا/پایین، کلیدهای محدود و غیره را بررسی کنید.

ج) تمام حلقه ها و گیره ها را بررسی کنید. اینها باید در موقعیت امنی قرار داشته باشند و در خطر افتادن نباشند.

د) در مرحله بعد، هرگونه نشانه ساییدگی و پارگی را بررسی کنید.

ه) اتصالات هیدرولیک نباید دارای ترک یا نشتی باشد. مطمئن شوید که چیزی نشتی ندارد. اگر نشتی پیدا کردید، نشت را تمیز کنید و ببینید آیا بعد از یک عملیات کوتاه، نشت دیگری ظاهر می شود یا خیر.

و) در آخر خطوط و شیلنگ های برق را بررسی کنید. مطمئن شوید که کانکتورها محکم ثابت شده باشند و خطوط و شیلنگ ها عاری از لکه روغن و کثیفی باشند.

امیدوارم معرفی ما بتواند برای شما مفید باشد. اگر می خواهید در مورد بالابر باری هیدرولیکی بیشتر بدانید، می توانید به وب سایت ما مراجعه کنید، ما اطلاعات حرفه ای تری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.