تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223

اطلاعیه مهم شرکت آسیابرج

شرکت تولیدی آسیابرج با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع بالابرهای صنعتی شناخته شده است، اما متاسفانه اخیرا تعدادی افراد سود جو و شرکت های نوپا و تازه تاسیس در قالب کسب و کار خود از عکس محصولات و مشخصات این شرکت در سایت خود استفاده نموده اند. لذا از کلیه مشتریان گرامی تقاضا می گردد حتما هنگام خرید جهت اطینان، از محصول مدنظر خود دیدن فرموده و رزومه کاری و نمونه کار دریافت نمایند.

 

مقدمه

يک استاکر خودکشش يا خودران نوعي پالت تراک ميباشد که شاخک هاي نصب شده روي دکل آن مي تواند بار را تا ارتفاع زيادي جابجا کند. انواع مختلفي از استاکر خودران وجود دارد که جهت نيازهاي خاصي طراحي و ساخته شده اند. اين دستگاه ها در دو نوع اصلي برقي و دستي وجود دارند. کاربرد اصلي آنها جابجايي و بالا و پايين آوردن پالت در نقاطي است که نياز به ليفتراک نبوده و يا امکان استفاده از ليفتراک وجود نداشته باشد؛ مانند فروشگاه ها، انبارهاي کوچک ، بخش هاي خاص تجهيزات انبار و يا بعنوان پشتيبان ليفتراک هاي گران قيمت.

 

 

اين ماشين ها جهت جابجايي بارهاي کوچک در محوطه انبار و يا هر محل ديگري به مدت 5 ساعت در طول روز، ايده آل هستند. اين استاکرها بواسطه مجهز بودن به چرخ هاي کوچک، براي کار در محوطه داخلي ساختمان ها بسيار مناسب تر هستند. و پيشنهاد مي شود از اين دستگاه ها فقط روي سطوح صاف استفاده گردد.

انواع استاکر به لحاظ نوع استفاده

تعداد مختلفي استاکر جهت استفاده هاي مختلف وجود دارد. ويژگي هاي بارز اصلي هر نوع استاکر خودکشش نحوه توزيع بار آنها است: يا با پاهاي جلويي يا پاهاي تسمه اي يا وزنه تعادلي.

 

1- استاکر خودکشش پايه گشاد 

عمومي ترين نوع استاکر خودکشش، استاکر پايه گشاد مي باشد. آنها از پايه هاي گشاد براي توزيع وزن بار استفاده مي کنند. پايه هاي گشاد براي هر چه نزديک تر شدن به پالت بدون استفاده از فضاي اضافي، کاربرد بسزايي دارند. به اين معني که در فضاي کمتري مي تواند راحت تر به پالت ها نزديک شده و آنها را جابجا کند.

اين نوع استاکر ها جهت جابجايي بارهايي با وزن متوسط رو به پايين استفاده فراواني دارند. همچنين پايه هاي گشاد باعث مي شوند تا پالت هاي پر از بار را بتوان در سطوح انباشته و مملو از کالا راحت جابجا نمود. ارتفاع بالابري در اين نوع استاکر از 2642 تا نهايتا 4826 ميليمتر مي رسد.

 

2- استاکر خودکشش با دسترسي 

استاکر خودکشش با دسترسي دومين نوع پر استفاده مي باشد. از لحاظ طراحي کاملا مشابه نوع پايه گشاد هستند با اين تفاوت که شاخک آنها مجهز به يک دکل سيزري است. به اين معني که دستگاه قادر است بار را جلوتر از بدنه استاکر منتقل کند.

کاربرد اصلي اين نوع استاکرها در تخليه و بارگيري پالت ها و محموله وسايل نقليه نظير وانت ها و کاميونت ها مي باشد. البته از اين ماشين در انبارهايي که قفسه بندي انبارها داراي عمق افقي بيشتري است نيز استفاده مي شود. در اين انبارها اجناس و پالت ها را جلوي يکديگر قرار مي دهند، بنابراين به منظور برداشتن يا گذاشتن آنها به استاکر خودکشش با دسترسي نياز است. ارتفاع بالابري در اين نوع استاکر از 2565 تا نهايتاً 4547 ميليمتر مي رسد.

 

3- استاکر خودکشش سوار 

استاکر سوار دقيقاً مشابه استاکر استاندارد است با اين تفاوت که در اين نوع استاکر تجهيزات کنترل توسط فرد و جايگاهي براي سوار شدن اپراتور در نظر گرفته شده است. درواقع اين جايگاه يک سکو است که اپراتور روي آن سوار شده و استاکر را براي جابجايي و بارگيري کنترل مي کند. موردي که در اين نوع استاکر وجود دارد اين است که اپراتور آن مي بايست حتماً گواهينامه ليفتراک را دارا باشد ولي استاکرهايي که پشت اپراتور حرکت مي کنند نيازي به چنين مدرکي ندارند. براي کسب اطلاعات بيشتر راجع به اين استاکر به مورد پنجم (استاکر استاندارد) مراجعه کنيد.

 

4- استاکر خودکشش با وزنه تعادل 

استاکر مجهز به وزنه از وزنه تعادلي جهت توزيع مناسب بار استفاده مي کند يعني وزن بار بطور مساوي به همه نقاط وارد شده و تعادل جابجايي حفظ گردد. اين باعث مي شود تا استاکر مجهز به وزنه تعادل در جاهاي باريک تري نسبت به استاکر پايه گشاد حرکت کند زيرا پايه هاي آن همانند نمونه نوع اول، خارج از بدنه اصلي استاکر نبوده و عرض کمتري دارد. همچنين آنها بر خلاف استاکرهاي استانداردي که پايه هايش در جلو قرار دارد، قادر به بلند کردن پالت هاي استاندارد است. استاکر مجهز به وزنه داراي بيشترين طول بدنه در بين همه استاکرهاست، لذا موقع دور زدن به فضاي بيشتري نسبت به ساير استاکرها نياز دارد که تنها ايراد آن به حساب مي آيد، در عوض در مسيرهاي باريک قابليت بهتري خواهد داشت.

البته بايد اشاره کرد که شاخک هاي اين مدل بيشترين ارتفاع بالابري را در بين تمامي استاکرها داراست و ارتفاع 2642 تا 5817 ميليمتر را رکورد دارد.

 

5- استاکر خودکشش استاندارد 

استاکر استاندارد داراي پايه هايي است که زير شاخک هايش قرار دارند و بدين وسيله وزن را تقسيم مي کند. که اين باعث مي شود تا بتواند همزمان دو پالت را جابجا کند و بسيار مناسب مواردي است که نياز به جابجايي و بارگذاري پالت ها در يک مقطع هستند. همچنين اين نوع استاکرها کمترين فضاي گردش حين دور زدن را در بين تمام استاکرها اشغال مي کنند. يکي از معايب اين نوع استاکر اين است که به دليل قرار گرفتن پايه زير شاخک ها، اين دستگاه قادر است تنها پالت هاي بدون کفه را جابجا کنند. محدوده ارتفاع بالابري آنها از 1845 تا 4255 ميليمتر است.

 

استاکر دستي

استاکر دستي عموميت کمتري دارند چرا که ارتفاع بالابري و وزن کمتري را جابجا مي کنند. تنها مناسب استفاده هاي معمولي در سطح وزن هاي پايين هستند.

جدول زير اطلاعات جامعي در مورد تمام استاکرهاي خودکشش را نشان مي دهد :

 

 

مزاياي يک استاکر خودکشش

• عدم نياز به گواهينامه رانندگي مورد نظر ( به جز استاکر سوار ) البته اپراتور بايد از تمام مقررات کنترل دستگاه مطابق آنچه که شرکت توليدکننده مقرر کرده، آگاه بوده و به آن عمل کند.

• قيمت مناسب تر نسبت به ليفتراک

• هزينه نگهداري پايين؛ باتري اين نوع دستگاه ها هزينه کمتري نسبت به انواع ديزلي يا گازي دارد.

• عدم وجود گازهاي خروجي و صداي بسيار کم بواسطه وجود باتري باعث مي شود کاربرد آنها در مکان هاي بسته و سرپوشيده بسيار ايده آل گردد. همچنين آنها انرژي کمي مصرف مي کنند و با محيط زيست بسيار سازگار هستند.

• قدرت مانور عالي که باعث مي شود در فضاهاي کوچک بتوانند کار کنند و انبارها را به فضاهاي مفيدتري تبديل نمايند.

• ديد مناسب اپراتور حين کار با استاکر خودکشش در زمان جابجايي بار

تماس با واحد فروش

021-53806

آدرس ما

تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24