تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223

اطلاعیه مهم شرکت آسیابرج

شرکت تولیدی آسیابرج با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع بالابرهای صنعتی شناخته شده است، اما متاسفانه اخیرا تعدادی افراد سود جو و شرکت های نوپا و تازه تاسیس در قالب کسب و کار خود از عکس محصولات و مشخصات این شرکت در سایت خود استفاده نموده اند. لذا از کلیه مشتریان گرامی تقاضا می گردد حتما هنگام خرید جهت اطینان، از محصول مدنظر خود دیدن فرموده و رزومه کاری و نمونه کار دریافت نمایند.

بالابر و ساختار هیدرولیک

بالابر یک دستگاه یا ماشین صنعتی است که جهت جابجا کردن نفرات یا بار مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس نیاز بشر، قاعدتاً چنین وسیله ای یک نیاز اولیه محسوب می شود. میتوان گفت بشر از ابتدای دستیابی به صنعت اولیه در فکر جابجایی افراد یا بار و وسایل و ملزومات خود افتاد. در سال های ابتدایی بالابر یک وسیله تمام دستی بود که توسط چرخ دنده های چوبی و طناب کار می کرد. در طول زمان و با اختراع برق تغییرات بزرگی در آن ایجاد گردید و بجای نیروی انسانی یا نیروی محرکه آب، از نیروی الکتریسیته استفاده شد. صفحات چوبی جای خود را به صفحات فلزی آهنی و استیل داده و سیم بکسل و زنجیر و تسمه های صنعتی جایگزین طناب شد. گذشته از این تغییرات، در دستگاه های اولیه ایمنی چندانی وجود نداشت و حوادث مختلف به مراتب رخ میداد و جان انسان ها در خطر بود. امروزه ایمنی در صنعت بالابر و آسانسور حرف اول را میزند.

 

 

تعریف بالابر در دنیای امروز به این صورت است : وسیله ای که از آن جهت جابجایی افراد یا اجسام در ارتفاع استفاده می شود. اما بحث در زمینه بالابرهای امروزی بسیار گسترده است. این دستگاه در حالت کلی به 2 نوع متحرک و ثابت تقسیم می شود. نوع ثابت آن شامل انواع بالابر ثابت باری، ثابت نفربر، آسانسور کششی و آسانسور هیدرولیک می شود. بالابر در حالت کلی از نوع هیدرولیک است، البته نوع سیم بکسلی آن نیز وجود دارد ولی با توجه به ایمنی و کاربری ساده نوع هیدرولیک مرسوم است. ولی در زمینه آسانسور نمیتوان به طور قطع راجع به نوع آن اظهار نظر نمود. تفاوت های بسیاری در 2 نوع کششی و هیدرولیک وجود دارد. تفاوت هایی از قبیل ایمنی، سرعت جابجایی، ظرفیت حمل، ارتفاع جابجایی و مواردی از این قبیل. مورد بحث اصلی ما نوع هیدرولیک بوده و به جزییات بیشتر در این زمینه می پردازیم. قبل از هر چیز وقتی صحبت از بالابر متحرک می شود، لزوماً نوع هیدرولیک مطرح است. چرا که جهت جابجایی در ارتفاع حتماً از بازوهای قدرتمندی که از یک جک و یک پیستون هیدرولیک ساخته شده، استفاده می گردد. همچنین در دستگاه های متحرک فقط بحث جابجایی عمودی مطرح نیست بلکه برای جابجایی در زاویه افقی نیز میتوان از این ماشین ها استفاده کرد. ارتفاع تقریبی جابجایی در آسانسورهای متحرک از 8 تا 42 متر متغیر است. ظرفیت حمل آنها نیز از 100 تا 500 کیلوگرم متغیر است. بالابرهای متحرک از قطعات مختلفی شامل شاسی، چرخ، ریل آلومینیومی، سیم بکسل، زنجیر، شیر هیدرولیک، روغن هیدرولیک، جک تثبیت کننده، سیلندر هیدرولیک، پیستون، کلید فرمان، تابلوی برق، کابین یا سبد و رنگ مخصوص تشکیل شده است. آلیاژ مصرفی در این نوع ماشین از اهمیت بالایی برخوردار است. در بالابر ثابت هیدرولیک نیز المان های زیادی وجود دارد، من جمله ارتفاع، ظرفیت، ابعاد کابین، نوع کابین، نوع پاور هیدرولیک و... .

 

 

 آسانسورها دارای قطعات مختلفی بوده و کیفیت همین قطعات کیفیت کلی دستگاه را بیان می کند. در ادامه به معرفی کلی این قطعات اشاره خواهد شد :

پاور هیدرولیک : شامل مخزنی از روغن بوده که مجهز به الکتروموتور، شیر برقی، شیر هیدرولیک، پمپ هیدرولیک، هیتر و ورودی و خروجی روغن می باشد. الکتروموتور از 2 نوع سه فاز و تکفاز است که یا خارج مخزن روغن قرار دارد یا درون آن. به نوع خارج روغن اصطلاحاً پاور خشک و به نوع داخل روغن غوطه ور می گویند. تفاوت اصلی این دو در حجم صدای تولید شده توسط پاوریونیت می باشد. به این ترتیب که اگر پاور از نوع غوطه ور باشد صدای کمتر و اگر از نوع خشک باشد صدای بیشتری بوجود می آید، که البته نوع شیر و پمپ های روغن بسته به مدل پاوریونیت تغییر خواهد کرد. در کل پاور خشک با موتور خارج از روغن به لحاظ اقتصادی به صرفه تر بوده و پاور غوطه ور هزینه بیشتری خواهد داشت ولی در قدرت آنها تفاوت چندانی وجود ندارد.

 

 

تابلوی برق : از یک تابلوی استاندارد برق و تجهیزات مربوط به آن تشکیل شده که فعالیت پاور و نهایتا خود بالابر را به عهده دارد. این تجهیزات و قطعات شامل کلید، کابل برق، فیوز، کنتاکتور، جعبه اتصالات، اینورتر و ... می باشد.

بدنه : شاکله اصلی دستگاه می باشد که از کف کابین، کابین یا سبد، ریل های آسانسوری، قرقره، زنجیر، سیم بکسل، کلید فرمان و جک هیدرولیک تشکیل شده است. در این بخش جک هیدرولیک از اهمیت بالایی برخوردار است و همانطور که ذکر شد از یک سیلندر و یک پیستون تکشیل شده است که روغن توسط نیروی موتور از انتها وارد پیستون شده و جک را به بیرون هدایت می کند. همین فشار روغن موجب عملکرد کلی بالابر می شود.

تماس با واحد فروش

021-53806

آدرس ما

تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24