تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223

اطلاعیه مهم شرکت آسیابرج

شرکت تولیدی آسیابرج با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع بالابرهای صنعتی شناخته شده است، اما متاسفانه اخیرا تعدادی افراد سود جو و شرکت های نوپا و تازه تاسیس در قالب کسب و کار خود از عکس محصولات و مشخصات این شرکت در سایت خود استفاده نموده اند. لذا از کلیه مشتریان گرامی تقاضا می گردد حتما هنگام خرید جهت اطینان، از محصول مدنظر خود دیدن فرموده و رزومه کاری و نمونه کار دریافت نمایند.

آگاهي از علوم بالابر – طراحي هاي جديد

نصب بالابر و آسانسور يک کسب و کار اساسي مي باشد. با اين وجود تغييرات اساسي هم با توجه به بالا رفتن روزانه قيمت انرژي و زمين، در حال وقوع است. اکثر ساختمان هاي بالاتر از 4 طبقه مجهز به آسانسورهاي کششي هستند که در آنها، موتوري که بالاي شفت قرارگرفته باعث چرخش قرقره شده که در نهايت موجب بالا کشيدن يا پايين رفتن کابل متصل به کابين و وزنه تعادلي خواهد شد. بسياري از ساختمان هاي پايين تر از 4 طبقه نيز به بالابر مجهز هستند. البته بالابر هيدروليکي در اين اماکن مي تواند داراي تجهيزات مدرن و پيشرفته از جمله کابين استيل، درب هاي تمام اتوماتيک، پنل هاي ورودي ديجيتال، سنسورهاي ديجيتال و ... باشد، طوري که با سوار شدن به کابين بالابر تفاوتي با آسانسور کششي ملاحظه نکيند. تفاوت عمده اين دو نوع وسيله در ساختمان هاي معمولي مسکوني يا اداري در چند چيز خلاصه مي شود : مکانيزم عملکرد، سرعت جابجايي، ظرفيت حمل و ايمني.

 

 

مکانيزم عملکرد : آسانسورهاي کششي داراي سازه هايي که از فلزات آهني تشکيل شده و با بهره گيري از الکتروموتورهاي مخصوص کابين حمل مسافر را توسط کابل هاي و تسمه هاي کششي بالا و پايين مي کنند. مجموع اين اقسام نيازمند چاله آسانسوري، کابين، تسمه يا کابل کششي، موتورخانه، وزنه تعادل و ... است. اين در حالي است که در يک بالابر هيدروليکي ، جک هيدروليک وظيفه جابجايي کابين را خواهد داشت. عملکرد جک نيز به اين صورت است که موتور الکتريکي با چرخش خود باعث جريان سيال (روغن) توسط پمپ به درون سيلندر جک شده و با بيرون آمدن پيستون از داخل جک کابين بالا رفته و با داخل رفتن پيستون کابين پايين مي آيد. دليل اصلي آن هم اين است که جک هيدروليک مستقيماً به خود کابين متصل است.

سرعت جابجايي : سرعت جابجايي در بالابر بدليل جريان سيال، به مراتب پايين تر از آسانسور کششي است. در يک آسانسور نيروي چرخشي موتور مستقيماً باعث حرکت تسمه ها و نهايتاً کابين مي شود و به همين دليل سرعت جابجايي رابطه مستقيم با نيروي موتور و البته کيفيت قطعات مصرفي دارد.

ظرفيت حمل : چون بحث ما در مورد فضاهاي معمولي است بايد گفت در اين مورد بالابر هيدروليکي از آسانسور پيشي خواهد گرفت. چرا که در ابعاد يک اندازه و کوچک، يک بالابر قادر به حمل ظرفيت بار يا نفرات بسيار بيشتري نسبت به يک آسانسور خواهد بود. اين دستگاه ها مي توانند حتي با در اختيار داشتن چاله هايي به ابعاد 1 متر و 2 متر، بارهايي با وزن 20000kg را جابجا کنند. در صورتيکه اين امکان زماني براي آسانسورهاي کششي مقدر خواهد بود که فضاي بسيار بزرگي در اختيار داشته باشند.

ايمني : امروزه آسانسورهاي کششي با بکارگيري کابل ها و تسمه هاي اضافي و ضربه گير و سيستم ضد سقوط تا حد زيادي توانسته اند از بروز حوادث ناگوار و به خطر افتادن جان افراد جلوگيري کنند. اما با اين حال يک بالابر هيدروليکي ايمني کامل در جهت حفظ اموال و جان نفرات را دارد. زيرا تنها اتفاق ناگوار در همه اين نوع دستگاه ها، پاره شدن سيم ها يا زنجيرهاي کششي خواهد بود که در اين صورت اگر اين اتفاق براي آسانسور روي دهد منجر به سقوط کابين خواهد شد (که البته امروزه براي مهار آن تدابيري انجام شده است) ولي اگر براي بالابر هيدروليکي بروز دهد، کابين با سرعت برگشت سيال به داخل مخزن روغن، پايين مي آيد و سقوط نمي کند. زيرا کابين بطور مستقيم به جک متصل است. در آسانسورهاي کششي يک کابل قادر به تحمل 125 درصد کل وزن استاندارد را دارد با اين حال بجاي يک کابل از پنج کابل کششي يا تسمه کششي استفاده مي شود. کابل فولادي به حدي تقويت شده است که قطر يک نيم يا پنج هشتم اينچ براي بار 3500 پوندي معمولي در ساختمانهاي مياني کافي است. کمربندهاي جديد، مسطح و با استحکام بالا با مقاومت مشابه ممکن است کمتر از ضخامت يک چهارم اينچ باشد.

 

 

امروزه صنعتگران در فکر راه هايي براي صرفه جويي در انرژي هستند. بعنوان مثال در آسانسور کششي وزنه اي ضد وزني که براي وزن آن انتخاب مي شود به اندازه يک کابين با 40 تا 45 درصد از بار کامل مي تواند خروجي موتور مورد نياز را کاهش دهد. اما هنگامي که يک آسانسور خالي بايد بالا برود، وزنه سنگين تعادل انرژي زيادي را تأمين مي کند، مقاومت هاي عظيم انرژي اضافي را به عنوان گرما از بين مي برند. مي توان اين انرژي را دوباره به شبکه الکتريکي ساختمان براي استفاده مجدد وارد کرد.

تماس با واحد فروش

021-53806

آدرس ما

تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24