تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223

اطلاعیه مهم شرکت آسیابرج

شرکت تولیدی آسیابرج با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع بالابرهای صنعتی شناخته شده است، اما متاسفانه اخیرا تعدادی افراد سود جو و شرکت های نوپا و تازه تاسیس در قالب کسب و کار خود از عکس محصولات و مشخصات این شرکت در سایت خود استفاده نموده اند. لذا از کلیه مشتریان گرامی تقاضا می گردد حتما هنگام خرید جهت اطینان، از محصول مدنظر خود دیدن فرموده و رزومه کاری و نمونه کار دریافت نمایند.

آسانسور هیدرولیکی خانگی محصولاتی هستند که کاربرد بسیار زیادی دارند و برای خانه‌ های قدیمی که پیش بینی‌ های لازم به منظور نصب آسانسور در آنها انجام نشده است، یکی از بهترین گزینه‌ ها به شمار می‌‌ روند. این روزها آسانسور هیدرولیکی دستگاه کارآمد داخل منزل است که میتوان با هزینه کمی نسبت به سایر انواع آسانسور آنها را نصب و راه اندازی کرد. این آسانسورها برای حمل نقل راحت تر افراد و بارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجایی که نیروی مورد نیاز این تجهیزات به وسیله موتورهای هیدرولیکی تامین می شود، حرکت بسیار نرمی دارند و نرم بودن حرکت آنها باعث می شود که عمر قطعات متحرک این وسایل بیشتر شود.آسانسور هیدرولیکی دستگاهی کارآمد داخل منزل شما است که در ادامه این مطلب از سایت آسیا برج بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

 

 

آشنایی با آسانسور هیدرولیکی

آشنایی با آسانسور هیدرولیکی به شما کمک می کند که قبل از خرید شناخت بهتری نسبت به این محصولات داشته باشید. اولین موردی که در خصوص یک آسانسور هیدرولیکی باید بدانید این است که باید با توجه به شرایط ساختمان شما طراحی شود و در زمان طراحی به نکات زیر باید دقت کرد:

● بررسی محل قرارگیری آسانسور
● در نظر داشتن ارتفاع ساختمان
● بررسی نوع ساختمان و کاربری آن در طبقات مختلف
● توجه به چاله مورد نظر برای آسانسور و مکانیزم آن

ساختار آسانسورهای هیدرولیکی به این صورت است که در قسمت کف کابین، یک پیستون قرار گرفته است که وظیفه به حرکت درآوردن کابین را بر عهده دارد. بخش موتورخانه که وظیفه تامین نیروی مورد نیاز آسانسور را برعهده دارد، در پایین‌ ترین قسمت به چاه آسانسور وصل می‌ شود. یکی از ویژگی‌ های بسیار مناسب آسانسورهای هیدرولیکی این است که در زمان حرکت به راحتی و بدون هیچگونه ضربه‌ ای می‌ تواند بالا و پایین شود و برخلاف انواع مختلف بالابر و آسانسور در استارت اول حرکت بسیار نرمی دارد که همین باعث کاهش استهلاک این محصولات می‌‌ شود. این آسانسورها به راحتی قابل تعمیر هستند و شما می‌‌ توانید از کابین‌ های شیشه‌ ای روی آنها استفاده کنید. موتورخانه مورد استفاده برای آسانسور هیدرولیک باید به گونه‌ ای باشد که سیستم تهویه مناسب آن از داغ شدن بیش از حد سیستم جلوگیری کند. همچنین قسمت‌ های مختلف آسانسور باید دارای پوشش عایق مناسب باشند تا در صورتی که روغن از جک‌ های آسانسور نشت کرد، به سایر قسمت‌ ها آسیب نرساند.

 

انواع آسانسور هیدرولیکی

معمولا آسانسورهای هیدرولیکی به دو دسته بدون چاله و دارای چاله تقسیم می‌‌ شوند. در آسانسورهای بدون چاله می‌ بینیم که یک پیستون در دو طرف کابین قرار گرفته و وظیفه بالا یا پایین بردن آن را بر عهده دارد. در آسانسورهای هیدرولیکی دارای چاله، پیستون یا جک در کف کابین قرار دارد و در زمان پایین آمدن باید پیستون درون چاله آسانسور جمع شود. امروزه آسانسور هیدرولیکی دستگاه کارآمدی در داخل منزل به شمار می‌‌ رود و استفاده زیادی در خانه‌ ها دارد. قبل از راه‌ اندازی این تجهیزات باید بدانید که برای استفاده از آنها نیاز به طراحی‌ های حساس و پیچیده است، که اگر نسبت به آنها بی‌ اهمیت باشید نتیجه نهایی کار مناسب نخواهد بود. آسانسورهای هیدرولیکی خانگی بیشتر برای مکان‌ هایی طراحی شده‌اند که از قبل پیش بینی فضای مناسب برای آسانسور در آنها انجام نشده است. قطعات مورد استفاده در این آسانسور‌ها مانند سیستم برق اضطراری، پاراشوت، کابین و… قابلیت تعویض و یا بازسازی را دارند. این آسانسورها در شرایط مختلفی قابل استفاده هستند و انعطاف پذیری بالایی دارند. ابعاد اتاقک مورد استفاده برای این آسانسورهای هیدرولیکی خانگی بنا به سفارش شما می‌‌تواند بین یک تا سه نفر گنجایش داشته باشد، اما لازم است بدانید که ابعاد آسانسور شما اهمیت چندانی ندارد. آنچه در این میان مهم است کارآمدی و کیفیت قطعات و تجهیزات مورد استفاده در آسانسور هیدرولیکی است.

 

 

 

نصب آسانسور هیدرولیکی خانگی

نصب این آسانسورها نسبتاً ساده است و برای انجام این کار نیاز به تخریب برش‌ های مختلف خانه و فضای زیادی ندارید. علاوه بر آن برای نصب آسانسورهای هیدرولیکی نیازی به سیم بکسل، وزنه، چاهک، موتورخانه و برق سه فاز نخواهید داشت. آسانسورهای هیدرولیکی خانگی با استفاده از برق تک فاز شروع به کار می‌‌ کنند و برای انجام وظیفه خود نیاز به فضای بسیار کمی دارند. به همین دلیل از آنها در مکان هایی مانند راهروها، راه پله و… استفاده می کنند. قسمت‌های مختلف آسانسور هیدرولیکی خانگی عبارتند از:

● فریم کابین
این وسیله بیشتر در آسانسورهای هیدرولیکی که مخصوص حمل افراد هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد و استفاده از آن در مواردی که شما صرفاً قصد حمل و نقل بار با آسانسور را دارید ضروری نمی باشد.

● شیر اضطراری برق
در زمان قطع برق شیر توسط فردی که داخل کابین قرار گرفته فعال می‌‌شود و به وسیله آن کابین آسانسور به آرامی به سمت طبقه پایین می رود.

● ترموستات روغن
ترموستات برای کنترل درجه حرارت روغن مورد استفاده در آسانسور هیدرولیک به کار می‌‌ رود. هرگاه حرارت روغن بیشتر از ۷۰ درجه سانتیگراد شد، ترموستات عمل کرده و سیستم قطع می‌ شود.

● سوئیچ فشار
در آسانسورهای هیدرولیکی خانگی از دو نوع سوئیچ فشار تیغه باز و تیغه بسته استفاده می‌ شود. روند کار این سوئیچ‌ ها چنین است که وقتی آسانسور شما به بالاترین یا پایین ترین بخش می‌ رسد، به یکی از این این سوئیچ‌ ها برخورد کرده و باعث فعال سازی آنها می‌‌ شود.

● شیرها
در پاور یونیت‌ های مورد استفاده برای آسانسورهای هیدرولیکی سه نوع شیر وجود دارد که که عبارتند از: شیر ۲۲ که در هر دو جهت فعال می شود، شیر ۲۰ که در جهت بالا فعال می‌‌ گردد و شیر ۱۶ که در جهت پایین کار می‌‌ کند.

● مدار قدرت
معمولاً در آسانسور‌های خانگی برای راه اندازی موتور هیدرولیک از اتصال ستاره مثلث استفاده می‌‌ کنند. روند کار این نوع اتصال چنین است که الکتروموتور شما در زمان راه اندازی طبق مدار ستاره شروع به کار می کند و بعد از گذشت مدت زمان مشخصی، اتصال الکتروموتور به مثلث تغییر کرده و به کار خود ادامه می‌‌ دهد.

● تابلو فرمان
تجهیزات الکتریکی جانبی برای راه اندازی آسانسور هیدرولیکی خانگی در تابلو فرمان قرار می‌ گیرند. قرارگیری تجهیزات مختلف در این تابلو باعث می‌‌ شود که حفاظت از آنها به درستی انجام شود و در زمان استفاده از آسانسور بخش‌ های الکتریکی که لمس آنها ممکن است خطرساز شود، از دسترس افراد خارج می‌‌ شود. البته منطق حرکتی آسانسورها نیز بر اساس مداری که در این قسمت بسته شده طراحی می‌ شود.

 

 

 

مزایای و کارد آسانسور هیدرولیکی خانگی

آسانسور هیدرولیکی دستگاهی کارآمد داخل منزل شما است و استفاده از آن مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. این موارد عبارتند از:

● عدم نیاز به چاه آسانسور
● نصب آسان نسبت به سایر نمونه‌ های آسانسور موجود در بازار
● نصب سریع و بدون نیاز به خراب کردن بخش‌ های مختلف خانه
● هزینه‌ های کمتری نسبت به نمونه‌ های مشابه موجود در بازار
● مجهز بودن به ترمز ایمنی سقوط یا سیستم پاراشوت
● وزن سبک، به طوری که حداکثر وزن کابین این محصولات ۵۰۰ کیلوگرم می‌‌ باشد.

کاربرد‌های آسانسور هیدرولیکی خانگی عبارتند از:
● بیمارستان‌های کوچک یا کلینیک‌ها
● ساختمانهای مسکونی دو تا پنج طبقه
● مکان‌هایی که فقط دسترسی به برق تک فاز داریم.
● پارکینگ‌های طبقاتی کوچک

تماس با واحد فروش

021-53806

آدرس ما

تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24