تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223

اطلاعیه مهم شرکت آسیابرج

شرکت تولیدی آسیابرج با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع بالابرهای صنعتی شناخته شده است، اما متاسفانه اخیرا تعدادی افراد سود جو و شرکت های نوپا و تازه تاسیس در قالب کسب و کار خود از عکس محصولات و مشخصات این شرکت در سایت خود استفاده نموده اند. لذا از کلیه مشتریان گرامی تقاضا می گردد حتما هنگام خرید جهت اطینان، از محصول مدنظر خود دیدن فرموده و رزومه کاری و نمونه کار دریافت نمایند.

حمل و نقل بار‌ و تجهیزات مختلف در فروشگاه‌ ها و مغازه‌ ها یکی از فعالیت‌ هایی است که انرژی و زمان زیادی از شما می‌‌ گیرد. به خصوص در شرایطی که فروشگاه شما طبقاتی باشد که باید وسایل و یا اجناس را بین آنها جابجا کنید. امروزه استفاده از بالابرها گزینه بسیار مناسبی برای فروشگاه و مغازه است که به شما اجازه می‌‌ دهد به راحتی بارها را تا ارتفاعات مورد نظر خود را به جا کنید. برای شرایط مختلف از بالابر‌های متفاوتی استفاده می‌ شود که هر کدام از آنها دارای ویژگی‌ها و کاربرد مخصوصی هستند. به همین دلیل در ادامه این مطلب ما انواع بالابر باری مخصوص فروشگاه و مغازه را خدمت شما معرفی می‌‌ کنیم و توضیحات مختصری در مورد این محصولات ارائه می‌ دهیم.

 

کاربرد انواع بالابر باری مخصوص فروشگاه و مغازه

بالابر‌های مورد استفاده در فروشگاه‌ ها و مغازه‌ ها که بیشتر مورد توجه فروشگاه‌ های چند طبقه یا مغازه‌ هایی با انباری در بخش زیر زمین است، ساختاری متفاوت با بالابرهای ساختمانی دارد. ساختار این بالابرها معمولاً به گونه‌ ای است که برای فعالیت نیاز به فضای کمی دارند، به همین دلیل گزینه بسیار خوبی برای مکان‌ هایی می‌باشند که امکان ایجاد راه پله برای شما وجود ندارد. استفاده از میکرو سوئیچ‌ ها در این بالابرها منجر به افزایش میزان ایمنی آنها شده است که باعث میشود با خیال راحت انواع بار‌ها را با توجه به ظرفیت وزنی بالابر خود جا به جا کنید. همچنین بر خلاف آسانسورها، این بالابر‌ها نیاز به هزینه بالا برای حفر چاه آسانسور و… ندارند و همین به عنوان یکی از مزایای اصلی بالابرهای باری به شمار می‌‌ رود.

 

 

روش کار بالابر باری مخصوص فروشگاه و مغازه

انواع بالابر باری مخصوص فروشگاه و مغازه ساختارهای متفاوتی دارند، اما نحوه استفاده از آنها تقریباً یکسان است. روش کار کردن با این محصولات این است که شما با استفاده از یک دکمه یا اهرم آن را به حرکت در می‌‌ آورید و بار مورد نظر خود را جابجا می‌‌ کنید. اینکه شما از کدام نوع بالابر باید برای مغازه خود استفاده کنید، حتماً باید توسط یک متخصص تعیین شود و طراحی‌ های لازم برای اجرای بالابر نیز به دست همین متخصص انجام خواهد شد. بخش‌ های اصلی بالابر مغازه‌ ها و فروشگاه ها عبارتند از:

● الکتروموتور
الکتروموتور‌ها با توجه به ظرفیت بار مورد نظر شما انتخاب می‌‌ شوند.

● شاسی
یکی از مهمترین بخش‌ های هر بالابر در مغازه فروشگاه شاسی است. این بخش باید دارای استحکام و مقاومت بالایی باشد، تا در زمان حمل بار، تعادل بالابر حفظ شود.

● میکروسوئیچ
در بالاترین و پایین ترین قسمت بالابرها از میکرو سوئیچ استفاده می‌‌ شود تا با استفاده از آن حرکت بالابر به صورت اتوماتیک قطع گردد.

● قرقره یا وینچ
از قرقره یا وینچ برای جمع کردن و هدایت سیم بکسل استفاده می شود.

● سیم بکسل
این طناب‌ های فلزی برای بلند کردن و به حرکت در آوردن بار‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌‌ گیرد.

● گیربکس
گیربکس وظیفه انتقال و تبدیل نیرو از الکتروموتور به وینچ یا قرقره را برعهده می‌ گیرد

معرفی انواع بالابر باری مخصوص فروشگاه و مغازه

● بالابر مغازه وینچی یا قرقره ای
بالابرهای قرقره‌ ای به عنوان بالابر کششی نیز شناخته می‌‌ شوند. این محصولات برای حمل و نقل بار، افراد و یا معلولینی که سوار بر ویلچر هستند، مورد استفاده قرار می‌‌ گیرد. امنیت این نوع بالابر به دلیل نداشتن پاراشوت از سایر مدل‌ ها و به خصوص مدل‌ های هیدرولیکی پایین‌ تر است. روند کاری بالابرهای وینچی به این صورت است که نیروی محرکه تولید شده توسط الکتروموتور به گیربکس می‌‌ رسد و بعد از تبدیل نیرو، قرقره یا وینچ به حرکت در می‌‌ آید. بعد از آن سیم بکسل‌ هایی که به دور قرقره یا وینچ بسته شده‌ اند، کابین یا بخش کفی بالابر را جابجا می کنند. طراحی این محصولات با توجه به انتظارات شما می‌ تواند متفاوت باشد و برای کاربردهای مختلف نمونه‌ های مختلفی از این بالابر در بازار وجود دارد.
این بالابر‌ها تا سقف 10 متر بارهای شما را جابجا می‌‌ کنند و در فروشگاه‌ ها، رستوران‌ ها و برخی از ساختمان‌ ها مورد استفاده قرار می‌‌ گیرند. تجهیزاتی مانند سنسور نوری و استارت استپ که در طراحی بالابر قرقره‌ ای از آنها استفاده می‌‌ شود، اجازه می‌ دهند که شما حرکتی نرم و بدون شوک داشته باشید. بالابرهای وینچی در مواردی به جای سیم بکسل از زنجیر برای انتقال نیرو و بلند کردن بار استفاده می‌‌ کنند. تعمیرات این‌گونه بالابر نسبتاً ساده می‌‌ باشد، ولی بخش‌ های مختلف آن به خصوص سیم بکسل‌ ها بیشتر در معرض خراب شدن است و باید به صورت دوره‌ ای آنها را مورد بررسی قرار داد.

● بالابرهای مغازه و فروشگاه هیدرولیکی
یکی از انواع بالابر فروشگاهی و مغازه، بالابر‌های هیدرولیکی هستند که در سال‌ های اخیر بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گرفته‌ اند. روند کار این بالابر‌ها چنین است که یک الکتروموتور نیروی لازم برای به حرکت درآوردن روغن را تولید می کند و به این صورت جک‌ های مورد استفاده در این بالابرها، کابین یا قسمت کفی بالابر( که بار بر روی آن قرار می‌‌گیرد) را بالا پایین می کنند. این محصولات نسبت به بالابرهای وینچی عمر بالاتر و دوام بهتری دارند، در ضمن اگر هر مشکلی برای این محصولات رخ دهد، تعمیر آنها بسیار راحت است و می‌‌ توانید از متخصصانی که در این زمینه فعالیت می‌‌ کنند کمک بگیرید. یکی از مزایای اصلی این نوع بالابر نسبت به سایر نمونه ها، امنیت بالای آن است.

 

نکات مهم انواع بالابر باری مخصوص فروشگاه و مغازه

در این بخش ما نکاتی را خدمت شما عرض می‌‌ کنیم که دانستن آنها کمک می‌ کند تا استفاده بهتری از انواع بالابرهای باری در فروشگاه یا مغازه خود داشته باشید.

● انجام بررسی‌ های دوره ای 6 ماهه برای انواع بالابر وینچی، هیدورلیکی و...ضروری است. با انجام این کار شما مشکلاتی که ممکن است در آینده پیش بیاید و هزینه‌ های زیادی را بر دوش شما بگذارند، زودتر تشخیص دهید. برطرف سازی چنین مشکلاتی قبل از اینکه به سایر قسمت های بالابر آسیب بزنند، قطعا هزینه کمتری خواهد داشت.

● سیم بکسل‌ ها و قرقره‌ ها در بالابرهای وینچی یا کششی، از آنجایی که فشار ناشی از بار را به صورت مستقیم تحمل می کنند؛ بیشتر در معرض آسیب دیدن هستند. به همین دلیل در بازبینی‌ های دوره‌ ای باید توجه ویژه‌ ای به سیم بکسل‌ ها داشته باشید تا در زمان انجام کار مشکلی برای شما ایجاد نکنند. در صورتی که سیم بکسل‌ ها دچار تاب خوردگی، خم شدگی، رشته رشته شدن و خمیدگی هستند، حتما باید تعویض شوند.

● حمل و نقل بار بیش از ظرفیت مشخص شده برای بالابر، به قسمت‌ های مختلف این تجهیزات آسیب جدی میزند. پس استفاده درست و اصولی از بالابر را در راس کارهای خود قرار دهید تا به این صورت بتوانید عمر تجهیزات خود را افزایش دهید.

● سیستم برق رسانی بالابرها باید به گونه‌ ای باشد که نوسانات الکتریکی در آنها به حداقل برسد.

● به هیچ عنوان زیر بالابری که در حال کار است، نایستید.

 

تماس با واحد فروش

021-53806

آدرس ما

تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24