تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

درحال بارگذاری...

 

مقدمه

بالابر هيدروليکي از دسته ماشين آلات صنعتي به شمار مي رود و يک ماشين صنعتي از ترکيب قطعات و وسايل مختلفي که به شکل صنعتي ساخته شده اند شکل مي گيرد . بالابر هيدروليکي به دو نوع اصلي متحرک و ثابت تقسيم مي شود که هر يک روش ساخت و توليد جداگانه اي دارد و از قطعات و اجزاء عمدتا هم نام ولي متفاوت تشکيل شده اند و همين قطعات و جزئيات و نحوه ساختشان هستند که قيمت بالابر را تعيين مي کنند . نوع ثابت اين دستگاه شامل موارد زير مي شود :

- بالابر ثابت باري سنگين و نيمه سنگين

- بالابر خانگي

- بالابر فروشگاهي

- بالابر صنعتي

- آسانسور هيدروليکي

قيمت بالابر هيدروليکي ثابت

قطعات و اجزائي که در اين ماشين آلات مورد استفاده قرار مي گيرد عمدتا محصول يک پروسه آهنگري بوده که شاکله اصلي کار را مي سازد . عمليات صنعتي هيدروليک و الکتريک نيز ساير بخش هاي ساخت را شامل مي شوند . در مرحله آهنگري از فلزاتي همچون آهن و آلومينيوم استفاده مي شود که قيمت اين فلزات تاثير مستقيم بر محصول نهايي خواهد داشت . البته شايان ذکر است که قيمت همه قطعات و جزئيات در قيمت نهايي محصول تاثير مستقيم خواهد داشت ولي بعضي از آنها به دليل کاربرد بيشتر نقش موثرتري دارند . از جزئيات کار مي توان اين موارد را ذکر کرد : آهن کشي بالابر ( از شاخه ها و پروفيل هاي آهني ساخته مي شود ) ، ريل هاي آسانسوري ( از جنس آهن و آلياژهاي آهني ) ، کابين ( عمدتا متشکل از قطعات فلزي مثل آهن ) ، محور هاي چرخنده ، سيم بکسل و زنجير ، تابلو برق و متعلقات آن و يونيت پاور الکتروهيدروليک همراه با متعلقات . اکثر اين موارد قطعات و اجزاي خشک و فيزيکي هستند که قيمت تک تک آنها در قيمت کلي بالابر يا آسانسور نهايي تاثير مستقيم دارد .

 

 

يونيت پاور الکتروهيدروليک

اين قسمت از بالابر بعنوان نيرو محرکه دستگاه عمل مي کند که مجموعه اي از تجهيزات و قطعات برقي و هيدروليکي است . اين قطعات شامل منبع سيال هيدروليک (معمولا از جنس روغني) ، الکتروموتور ، پمپ هيدروليک ، شير برقي ، اتصالات و شلنگ هيدروليک ، کابل هاي برق و ... مي باشد . اين قطعات هر يک بسته به نوع کاربري انواع متفاوتي دارند . بعنوان مثال الکتروموتور در بالابرهاي هيدروليکي داراي انواع مختلفي است ، مثلا براي يک دستگاه باري ساده از يک موتور هوا خشک معمولي با قيمت پايين استفاده مي شود ولي در يک بالابر خانگي يا آسانسور هيدروليکي مي بايست از يک موتور دروني يا موتور مستغرق در سيال هيدروليک استفاده کرد تا صداي کمتري ايجاد گردد که قيمت بالاتري خواهد داشت ، به همين تناسب پمپ هيدروليکي نيز داراي انواع گوناگون است که بسته به نوع استفاده قيمت هاي متفاوتي دارد . و البته شير برقي که با توجه به نوع الکتروموتور نوع و قيمت آن نيز تغيير خواهد داشت .

قيمت شير برقي هيدروليکي

اين قطعه از اجزاي اصلي در يونيت پاور دستگاه به شمار مي رود و در صورت استفاده از بالابر ساده از يک شير ساده با قيمت مناسب استفاده مي شود و براي يک يونيت پاور غوطه ور در روغن از شير برقي هاي حرفه اي با تعداد بوبين بيشتر استفاده مي شود که توليدکننده هاي محدودي در کل دنيا دارد و به همين تناسب از قيمت بالاتري برخوردار هستند . از اين شيرهاي حرفه اي مي توان به شير برقي بلين ساخت کشور آلمان اشاره کرد که داراي بوبين هاي متفاوتي است .

شايان ذکر است که در برخي مدل هاي بالابر ثابت مثل بالابر خانگي يا آسانسور هيدروليکي قطعات و تجهيزاتي بکار مي رود که کاملا مشابه آسانسور معمولي بوده و قيمت مشخص خود را خواهد داشت که در نهايت به قيمت بالابر اضافه مي گردد . قطعاتي مثل کابين آسانسوري به تزئينات کامل و نورپردازي و آينه کاري و روکش هاي متفاوت استيل يا تجهيزاتي مثل دگمه هاي احضار آسانسوري که انواع لوکس و خاص آنها با قيمت هاي متنوع در بازار موجود مي باشد .

 

 

قيمت بالابر هيدروليکي متحرک

يک بالابر هيدروليکي متحرک يک دستگاه صنعتي است که جهت جابجايي افراد و تجهيزات در ارتفاع مورد استفاده قرار مي گيرد . برخي از آنها در فضاي باز کاربرد داشته و برخي در فضاي بسته و برخي هم در هر دو فضا کاربري دارند و با توجه به نوع بالابر و ظرفيت و ارتفاع جابجايي آن قيمت آنها نيز متغير خواهد بود چرا که از قطعات و لوازم متفاوتي در طراحي و ساخت آنها استفاده مي شود . همانطور که گفته شد اين وسيله نيز داراي انواع گوناگوني است که هر يک کاربردهاي خاص خود را خواهد داشت . از انواع اين دستگاه مي توان يه اين موارد اشاره کرد :

- بالابر هيدروليکي عمود رو ؛ مانند بالابر دکلي يا بالابر آکاردئوني ( سيزري يا قيچي )

- بالابر هيدروليکي تحت زاويه ؛ مانند بالابر تلسکوپي يا بالابر مفصلي

قطعات و تجهيزات بکار رفته در اين نوع بالابرها متفاوت خواهد بود ولي همانند بالابر ثابت از يک شاکله اصلي فيزيکي و مکانيکي به همراه متعلقات هيدروليکي تشکيل شده اند . شاکله اصلي شامل شاسي اصلي دستگاه است که عمدتا از فلزاتي چون آهن و آلومينيوم ساخته مي شود و قيمت اين فلزات در قيمت نهايي بالابر تاثيرگذار خواهد بود . ساير قطعات مکانيکي شامل زنجير و سيم بکسل و ريل هاي هدايت کننده و پيچ و مهره صنعتي و ساير قطعات جزيي مي باشد .

 

 

تجهيزات هيدروليکي بالابر متحرک بر خلاف نوع ثابت که در قسمتي جدا از سازه اصلي نصب مي گردد ، روي خود شاسي اصلي دستگاه سوار است به علت اينکه کل دستگاه يک سازه کامل و مستقل مي باشد . کليات يونيت پاور در اين دستگاه با کليات يونيت پاور در بالابر ثابت يکسان است با اين تفاوت که نيرو محرکه اصلي در اين ماشين ها مي تواند از دو نوع برقي و يا سوخت فسفري مانند ديزل يا بنزين باشد و برخي از انواع بالابرهاي متحرک مجهز به باتري هاي برقي شارژي هستند که البته همگي موجب برقراري نيرو محرکه اصلي جهت هيدروليک دستگاه است . ضمن اينکه در اين نوع دستگاه از يونيت پاور غوطه ور استفاده نمي شود ولي قطعات متفاوت ديگري همچون دکل هاي آلومينيومي يا بوم هاي تلسکوپي يا مفصل هاي لولايي در آن وجود دارد که اثرات متنوعي در قيمت بالابر خواهند داشت .

تماس با واحد فروش
021-53806
مارا دنبال کنید
آدرس ما
تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24