تماس با واحد فروش 02153806 (خط ویژه)    02156716224 و 02156716223

اطلاعیه مهم شرکت آسیابرج

شرکت تولیدی آسیابرج با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع بالابرهای صنعتی شناخته شده است، اما متاسفانه اخیرا تعدادی افراد سود جو و شرکت های نوپا و تازه تاسیس در قالب کسب و کار خود از عکس محصولات و مشخصات این شرکت در سایت خود استفاده نموده اند. لذا از کلیه مشتریان گرامی تقاضا می گردد حتما هنگام خرید جهت اطینان، از محصول مدنظر خود دیدن فرموده و رزومه کاری و نمونه کار دریافت نمایند.

 

آیا می توان برای ساختمان های قدیمی و ساختمان های تاریخی که ارزش فرهنگی بالایی دارند و جزء آثار ملی محسوب شده و هرگونه تغییر در معماری آنها غیر مجاز است، بالابر یا آسانسور نصب نمود؟ و یا حتی برای ساختمان های سالم و بروزی که برای آنها در حین ساخت آسانسور یا بالابر طراحی نشده است؟ آیا می توان بالابر را با حفظ هماهنگی معماری در یک ساختمان تاریخی نصب کرد؟

البته، و در واقع، کارهای بیشتری می توان انجام داد: ادغام فناوری در فضاهای زندگی، ایجاد توهمات نوری جدید، و پرورش دیدگاه جدید در زیبایی شناسی. به همین منظور به چند نمونه در ذیل اشاره می کنیم :

• Busto Arsizio، بالابر مسکونی زیبا در حیاط بنای تاریخی

تاریخ با پیشرفت تکنولوژی روبرو می شود

ایتالیا پر از ساختمان‌های باستانی کوچک، متوسط و بزرگ است که قبل از سال 1919 ساخته شده‌اند : طبق آمار ISTAT، موسسه ملی آمار، تعداد آنها حدود 2 میلیون است. این تعداد زیاد باعث می شود بفهمیم که چگونه تاریخ این کشور زیبا در زندگی واقعی مردم در هم تنیده شده است. همه این‌ها ما را به یک سوال اساسی سوق می‌دهند: آیا می‌توانیم حتی در جایی که ادغام فناوری دشوار است، برای ایجاد آسایش و لطف مداخله کنیم؟ ما به کار مجتمع مسکونی Busto Arsizio با احترام و تواضع نزدیک شدیم، دو ارزش اساسی در برخورد با تاریخ ایتالیا.

ما از یک نیاز ساده شروع کردیم: نصب هوم لیفت برای بهبود راحتی در دسترسی به آپارتمان های واقع در سطوح بالای ساختمان. دستیابی به رضایت مشتری زمانی آسان می شود که تیم متشکل از افراد حرفه ای و علاقه مند به کارشان باشد. هیچ چیز غیر ممکن نیست.

آسانسور مسکونی برای ساختمان های تاریخی؟

بله، اما تحلیل و سازماندهی لازم است.

با توجه به پیچیدگی مجموعه معماری، اتخاذ رویکرد درست از همان ابتدا ضروری بود. دقیقاً به همین دلیل، ما از فناوری 3D Laser Scanning استفاده کردیم، ابزار الکترونیکی که به ما امکان می دهد زمان بندی و اقدامات لازم برای ایجاد یک مدل دیجیتال سه بعدی از بنای تاریخی را بهینه کنیم.

  

 

راه حل: بالابر خانگی هوم لیفت، دقت و حس زیبایی شناختی

چالش واقعی قرار دادن آسانسور در خارج از ساختمان نبود، بلکه نصب آسانسور در داخل یک حیاط پر از جنبه های تاریخی بود. به قول نقشه بردار ایده این بود که یک سکوی مرتفع ایجاد کنیم تا به بهترین شکل ممکن در محیط تصفیه شده مجموعه معماری حیاط یکپارچه شود. با تشکر از تکنسین ها، امکان ادغام بالابر جدید با شرایط موجود بنا و کمترین تأثیر ممکن بر ساختار بنا وجود داشت. خط تولید آسانسور نُوا به ما امکان دستیابی به حداکثر سفارشی سازی و تطبیق پذیری را می دهد، آسانسور خانگی ساخت ایتالیا که با سبک محیطی که در آن نصب شده، از نظر زیست محیطی کارآمد و با مصرف کم ترکیب می شود. از مواد گرفته تا زیبایی شناسی، هیچ چیز به شانس واگذار نمی شود . طراحی بالابر برخلاف زیبایی شناسی ساختمان بازسازی شده ای که در آن تعبیه شده است، ظاهری مدرن و امروزی به محصول بخشیده است. نتیجه بی عیب و نقص است، ساختار فلزی و شیشه های شفاف باعث ایجاد توهمات نوری در تمام سطوح آسانسور می شود و به مسافران اجازه می دهد از نور طبیعی لذت ببرند. مسیر تزیینی اقامتگاه باستانی که با طاق‌های یونانی مشخص شده بود، با مدرنیته نصب باشکوه در داخل حیاط داخلی غنی‌تر شد. توجه به جزئیات و طراحی بر اساس فضا و سبک محیط چیزی است که کمپانی نوا را از بسیاری از شرکت‌های دیگر متمایز می‌کند و ما همیشه آن را در تمام تاسیسات خود اتخاذ می‌کنیم. ترکیب این دو جنبه به آنها این امکان را می دهد که یک بالابر واقعاً کاربردی ایجاد کنند که کاملاً با محل سکونت ادغام شود و با سلیقه مالک هماهنگ باشد. تحویل آسانسور در محل مطابق با زمان مورد انتظار انجام شد، در نتیجه مرحله تجزیه و تحلیل و مطالعه دقیق و مرحله دوم برای تولید تعیین شد. این مونتاژ حاصل کار تیم نصب کننده آسانسور نوا بود که علیرغم پیچیدگی ساختار بنای تاریخی، توانستند بالابر را با زحمت و در مدت کوتاهی نصب کنند.

• Ferrara

این بالابر کجا نصب شده است؟ شهر فرارا، در منطقه امیلیا رومانیا، به لطف خانواده استه، که ارگ قرون وسطایی را به جواهری واقعی رنسانس تبدیل کردند، اعتبار خود را به دست آورد. در داخل یکی از این ساختمان های باستانی در مرکز تاریخی شرکت نوا یک بالابر در فضای بسته با 3 ایستگاه ارائه کرده است. دیوارهای داخلی راه پله نقاشی های دیواری با اهمیت تاریخی و هنری را نشان می دهد که با آسانسور داخلی قابل پوشاندن نبود.

راز نصب کامل

تیم مهندسی توسعه دهنده پروژه نصب را آغاز کردند. این تیم راه حلی ارائه کرد که به محدودیت های معماری تحمیل شده توسط هنرهای زیبا احترام می گذارد و دسترسی را بهبود می بخشد:

شفت فلزی پانوراما : آسانسور هیدرولیکی در یک شفت فلزی به رنگ عاج روشن با دیوارهای پانوراما و یک درب چرخشی با یک پنجره پانوراما مرکزی قرار داده شده است. این راه حل به کاربران اجازه می دهد تا از نقاشی های دیواری ساختمان، هم هنگام بالا رفتن از پله ها و هم هنگام سفر در داخل آسانسور خانگی برای غلبه بر تفاوت های ارتفاع ساختمان، قدردانی کنند.

فضای سر آزاد : آسانسور داخلی به سقف راه پله متصل نیست. این طرح نقاشی های دیواری طاق ساختمان را حفظ کرد.

طراحی سفارشی برای مدرن سازی ساختمان های تاریخی : آسانسور باید در یک راه پله باریک قرار می گرفت، نه برای نصب آسانسور. مهندسان یک آسانسور داخلی با دیوار جلویی باریک‌تر طراحی کرده‌اند تا سیستم بتواند کاملاً با ابعاد راه پله موجود سازگار شود.

سفارشی‌سازی کامل : مشتری طرحی کلاسیک را برای کابین انتخاب کرده است که با دیوارهای سفید، کف PVC مشکی، سقف سفید و نورپردازی با 2 نورافکن انتخاب شده است.

 

 

• آسانسور خانه در فضای باز در بالای پناهگاه جنگ جهانی دوم در آلمان

یک بالابر بسیار عجیب و غریب؛ بالابر خانگی در فضای باز داخل پناهگاه توپخانه ضد هوایی در آلمان نصب شده است. پاییز 2020، آلمان. ما یک درخواست بسیار ویژه از یک معمار مستقر در برمن از طریق شریک آلمانی خود دریافت کردیم: نصب آسانسور لازم برای اتصال ویلای او، واقع در بالای پناهگاه توپخانه ضد هوایی جنگ جهانی دوم، به سطح خیابان.

درخواست : آسانسور مسکونی در فضای باز مورد نیاز برای اتصال ورودی ویلا مرتفع به سطح خیابان

نصب بالابری که بدون شک غیرعادی بود، نه تنها به دلیل پروژه معماری خاص - که شامل بازیابی پناهگاه از کار افتاده و ساخت یک ویلای مدرن و معتبر در بالای آن بود - بلکه به دلیل عملکرد نیز بود. از خود آسانسور خانه که از همه لحاظ به عنوان درب دسترسی به ویلا در نظر گرفته شده است. ورودی ویلا مرتفع است – بین طبقه سوم و چهارم ساختمان واقع شده است – و تنها با راه رفتن در امتداد یک راه پله خارجی می توان به آن رسید. بنابراین، یک آسانسور برای دسترسی به ساختمان مورد نیاز بود: این ساختمان باید در هماهنگی کامل با سبک ساختمان طراحی می شد که مشخصه آن پناهگاه بتونی مسلح، سازه های فولادی رنگ آمیزی شده در سایه های خاکستری و ویلای مدرن با پنجره های شیشه ای بزرگ است. ایده مشتری این بود که آسانسور را در کنار ساختمان رو به خیابان، نزدیک پیاده رو - در یک منطقه به وضوح قابل مشاهده، اما با فضای کمی در دسترس برای آسانسور - نصب کرد و آسانسور خانه را به ورودی دوم تبدیل کرد. ویلا، با یک پین امنیتی و با سیستم اینترکام ویدیویی ادغام شده با سیستم اتوماسیون خانگی محافظت می شود، همه با رعایت کامل الزامات دقیق بهره وری انرژی.

راه حل: نصب آسانسور هیدرولیکی خانگی در فضای باز

آسانسور خانگی ساخته شده، همه کاره، با مصالح و پرداخت هایی که با سبک معماری ساختمان مطابقت دارد. مدیر فروش آسانسور نوا توضیح می دهد: "ما یک آسانسور خانگی در فضای باز با کاهش گودال، درهای آسانسور مقاوم در برابر حرارت، و شفت فلزی فولادی و شیشه ای طراحی کردیم تا نتیجه زیبایی شناختی کامل را تضمین کنیم و نیازهای معمار را در مصرف انرژی برآورده کنیم."

 

ویژگی های بالابر هیدرولیکی خانگی :

چاله کاهش‌یافته؛ این راه‌حلی است که امکان نصب مینی بالابر را در عجیب‌ترین زمینه‌های معماری می‌دهد، به‌ویژه زمانی که فضای موجود برای ساختار شفت در پایین کاهش می‌یابد. درب فرود مقاوم در برابر آب و هوا که برای کاهش انتقال حرارتی و رفع نیازهای بهره وری انرژی پروژه ایجاد شده است. شفت فلزی فولادی و شیشه ای با شیشه های ایمنی گسترده برای اطمینان از نمای پانوراما. رنگ خاکستری گرد و غباری (7037) برای تطابق کامل با آسانسور خانگی با سبک معماری ساختمان. دیوارهای پانوراما داخل خودرو برای لذت بردن از منظره در طول سفر عمودی. دسترسی با کدهای مخفی با صفحه کلید پین خارجی محافظت می شود. ادغام سیستم اینترکام تصویری با سیستم اتوماسیون خانگی ارائه شده توسط معمار.

تماس با واحد فروش

021-53806

آدرس ما

تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24