• 53806- 021
  • تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24

استفاده و کاربرد بالابر هیدرولیک

مقدمه

بالابر هيدروليکي عمدتا براي عملياتي که شامل بلند کردن و بالا بردن است استفاده مي شود. اين آسانسورها به علت با دوام و ايمن و کم هزينه بودن و کاربري هاي مختلفي که دارند بسيار مورد توجه هستند. در صورتيکه قصد کار در انواع سطوح مختلف را داريد، اين بالابر بهترين گزينه است. اين نوع از بالابر معمولا به عنوان بالابر آکاردئوني نيز شناخته مي شود.

از انواع آن مي توان به آساسنور خانگي هيدروليکي يا هوم ليفت یا بالابر خانگی ، بالابر نفربر و بالابر مسجد اشاره نمود.

اين دستگاه ها به غير از اينکه براي بلند کردن و بارگذاري بارهاي سنگين کاملا مناسب مي باشند، نقش مهمي در کاهش خستگي کارگران نيز ايفا مي کنند. به عبارتي از نيروي کار کمتري استفاده مي گردد. علاوه بر اين، چنين تجهيزاتي به شما کمک مي کند محل کار خود را به يک مکان امن تر کرده و منجر به افزايش بهره وري مي شوند. شما مي توانيد از اين آسانسور ها به عنوان آسانسور نفربر و همچنين آسانسور باري براي انتقال کالا، ماشين آلات و مواد خام استفاده کنيد. بکارگيري آسانسورهاي معمول که به طور سنتي مورد استفاده قرار مي گيرد به سادگي در چنين مواردي مناسب نيست، به همين دليل براي صنايع امروزي نياز به يک بالابر هيدروليکي تقريبا ضروري است.

يک بالابر هيدروليکي چگونه عمل ميکند؟

چنين آسانسوري با کمک سيلندرهاي هيدروليکي کار مي کند که در بالا بردن و پايين آوردن ماشين آلات و ديگر اشيا کمک مي کند. آنها داراي ارگونومي بالاتري نسبت به ديگر انواع آسانسورها دارند. از آنجا که آنها براي حمل بارهاي سنگين ساخته شده اند مي توانيد از بالابر هيدروليکي براي جابجايي تجهيزات بزرگ در ارتفاع استفاده کنيد. و در صورت نياز به کار با بارهاي سنگين تر، شما مي توانيد يک بالابر سفارشي را از سازنده آن بخواهيد.

برخي از کاربردهاي متداول يک بالابر هيدروليکي

آنها مي توانند براي بارگيري و تخليه وسايل سنگين از يک کاميون استفاده شوند. اين آسانسورها را مي توان مکررا و به آساني بالا برده و همچنين به همان صورت پايين آورد و به شما اجازه بارگيري و تخليه بارهاي بسته بندي شده را مي دهد. نيازي به گفتن نيست که اين امر موجب صرفه جويي زيادي در زمان و انرژي مي شود. همچنين، اين نوع بالابر به طور خاص در اسکله ها و بنادر کارايي بسيار مفيدي دارند. همچنين چنين آسانسوري مي تواند براي انتقال کارگران، تکنسين ها و کارگران در محل کار استفاده شود. اين وضعيت معمولا در مورد کار سيم کشي انجام مي شود که بايد در يک ارتفاع مشخص انجام گردد. بالابر هيدروليکي داراي يک سکو يا کابين امن مي باشد تا انجام کار در ارتفاع با آسودگي خاطر صورت پذيرد.

استفاده از بالابر هيدروليکي ثابت در مکان هايي مثل انبارها تقريبا غيرممکن است، زيرا بارگيري و تخليه زياد بايد در فواصل کوتاه انجام شود. بالابر هيدروليکي مجهز به چرخ (متحرک) يک راه حل ايده آل براي انجام چنين کارهايي است.

براي تهيه يک بالابر هيدروليکي بايد دقت داشت تا از يک توليدکننده معتبر صورت گيرد. چرا که در چنين دستگاه هايي استفاده از قطعات و لوازم با کيفيت بسيار حائز اهميت است. همچنين مي توان از بابت امور خدمات و تعمير و نگهداري نيز آسوده خاطر بود.

استفاده و کاربرد بالابر هیدرولیک
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

ادامه مطلب
بالابر چیست؟

بالابر چیست؟

بالابر به وسیله ای گفته می شود که برای حمل بار و نفر در ارتفاعات استفاده می شود. برای مطالعه
بیشتر در خصوص انواع و کاربرد بالابر وارد سایت آسیابرج شوید.

ادامه مطلب
بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر ثابت | معرفی انواع بالابر ثابت | کاربری های
بالابرهای ثابت

ادامه مطلب
بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر متحرک | معرفی انواع بالابر متحرک | کاربری های بالابرهای متحرک