• 53806- 021
  • تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24

انواع بالابر باری با کاربرد خانگی

 

بالابر باری برای خانه نوعی تجهیزات مکانیکی بالابری یا وسیله ای برای یک سکو یا یک سکوی نیمه بسته است که کالاها را در گذرگاه عمودی بالا و پایین می برد. در حال حاضر انواع زیادی از بالابر برای منزل در بازار وجود دارد. آنها به طور گسترده ای در زمینه های مربوطه با توجه به مزایای خود استفاده می شوند. این وسیله مجموعه ای متشکل از سکوها و تجهیزات، موتورها، کابل ها و سایر تجهیزات کمکی است که برای دستکاری آنها استفاده می شود. به طور کلی، ما می‌توانیم بالابر باری برای خانه را به بالابرهای متحرک، بالابرهای آلیاژ آلومینیوم، بالابرهای بازوی منحنی، بالابرهای بازوی مستقیم، بالابرهای راهنما (نوعی بالابر ثابت که در سازه اصلی آن از ریل های آسانسوری راهنما استفاده می شود) و سکوهای بالابر استوانه‌ای تقسیم کنیم. سکوهای بالابر روی وسیله نقلیه شش دسته هستند و بالابرهای سیار به دو نوع تقسیم می شوند: سکوهای بالابر متحرک آکاردئونی (قیچی) و سکوهای بالابر قیچی خودکششی. بالابرهای راهنما به دو دسته بالابرهای زنجیری و بالابرهای راهنما با جک مستقیم تقسیم می شوند. بالابرهای آلیاژ آلومینیوم به چند دسته تقسیم می شوند: بالابرهای آلیاژ آلومینیوم تک دکل / دو دکل / سه دکل / چهار دکل / چند دکل. علاوه بر بالابر معمولی باری برای خانه، سکوهای کار هوایی با بازوی مستقیم و سکوهای کار هوایی بازوی مفصلی نیز وجود دارد که از جمله آنها می توان به بالابر آکاردئونی، بالابرهای آلیاژ آلومینیوم، سکوهای کار هوایی با بازوی مستقیم و مفصلی اشاره کرد. در بالابرهای بازویی سکوی کار عموماً برای عملیات در ارتفاع بالا مانند تمیز کردن، تعمیر و نگهداری و غیره در ارتفاع بالا استفاده می شود و ارتفاع کلی آنها به 40 متر می رسد. به عنوان مثال، بلندترین بالابر هوایی مستقیم می تواند به حداکثر ارتفاع 38 متر برسد، و بالابر آلیاژ آلومینیوم می تواند حداکثر به ارتفاع 20 متر برسد. بالابرهای قیچی ثابت، بالابرهای قیچی متحرک، بالابرهای زنجیری ریلی راهنما و بالابرهای جک مستقیم ریلی راهنما عموماً بالابرهای باری نامیده می شوند زیرا ظرفیت بار نسبتا زیادی دارند و بادوام هستند. آنها معمولاً برای حمل و نقل عمودی مواد استفاده می شوند. در این نوع بالابر باری حداکثر ظرفیت بار حتی می تواند به 10 تن برسد.

البته اینها اساساً خانگی نیستند. زیرا خانواده های معمولی به ندرت از این بالابرهای باری استفاده می کنند. امروز به طور عمده طبقه بندی بالابر باری برای خانه را توضیح می دهیم. بالابرهای سیار به دو نوع تقسیم می شوند: بالابر سیار نوع قیچی، بالابر دکلی، بالابر دستی. در بالابر قیچی خودکششی و بالابر دکلی برقی، افراد می توانند با سرعت کم روی سکو بدود و ارتفاع بلند کردن می تواند به 14 متر برسد.

1. بالابر باری متحرک آکاردئونی خانگی

پلت فرم بالابر باری سیار قیچی را می توان به چهار چرخ متحرک، کششی، ثابت، خودکششی، خودکششی کمکی و غیره تقسیم کرد.

• بالابر متحرک چهار چرخ متحرک دستی، دارای چهار چرخ برای حرکت، ساده و پایدار است. توان پایین آمدن هر پلت فرم منبع تغذیه دوفاز، سه فاز یا DC 24 ولت، 36 ولت می باشد و همچنین می توان آن را به عنوان برق به برخی از ژنراتورهای روغنی تغییر داد. روش های کنترل شامل کنترل دستی و کنترل الکتریکی است. پمپ های دستی و تجهیزات پایین آوردن دستی نیز وجود دارد. هنوز هم می توان از آن به طور معمول استفاده کرد. دارای ویژگی های حرکت حساس، بلند کردن پایدار، ظرفیت بار زیاد، عملیات راحت و بلند کردن پایدار است.

• بالابر کششی از نیروی خارجی به عنوان تجهیزات مکانیکی بالابر کششی استفاده می کند که جابجایی راحت و سریع دارد و برای کارهای طولانی مدت مناسب است. سکوی بالابر کششی به راحتی قابل جابجایی است، مناسب برای زمین های مختلف در ارتفاعات و کم ارتفاع است و دارای طیف گسترده ای از کارها در ارتفاع است.

• بالابر ثابت نوعی بالابر با پایداری بالابری خوب است که برای مصارف خانگی مناسب است. می توان از آن برای بارگیری و تخلیه سریع کالا و غیره استفاده کرد. با توجه به نوع کار، می توان آن را به تجهیزات کمکی برای ترکیب دلخواه، مانند تجهیزات حفاظت ایمنی برای سکوهای بالابر ثابت
مجهز کرد. تجهیزات کنترل الکتریکی؛ تجهیزات پلت فرم کار؛ تجهیزات قدرت و غیره. انتخاب صحیح تجهیزات مختلف می تواند عملکرد سکوی بالابر باری را به حداکثر برساند و بهترین اثر استفاده را به دست آورد. تجهیزات اختیاری پلت فرم بالابر ثابت شامل نیروی هیدرولیک مصنوعی، فلپ های متحرک که به راحتی با تجهیزات جانبی همپوشانی دارند، میزهای غلتکی یا موتوردار، نوارهای لمسی ایمنی برای جلوگیری از غلتش پا، سپرهای ایمنی از نوع ارگان (سکوی کار چرخشی دستی یا موتوری است)، میز فلیپ هیدرولیک ، میله پشتیبانی ایمنی برای جلوگیری از سقوط سکوی بالابر ، توری ایمنی فولادی ضد زنگ ، سیستم قدرت راه رفتن سکوی بالابر برقی یا هیدرولیک. بالابر باری ثابت را می توان با توجه به ساختار به سکوی بالابر ثابت و سکوی بالابر دوشاخه تقسیم کرد. سکوی بالابر دوشاخه می تواند درخواست مشتری برای میز باریک و بار سنگین را برآورده کند. در زمینه فروش بالابر می توان گفت این نوع وسیله بیشترین درخواست را دارد.

• ویژگی های اصلی پلت فرم بالابر هیدرولیک خودکششی عبارتند از: اپراتور می تواند بلند کردن مکانیکی و راه رفتن را بدون پیاده شدن از سکوی بالابر کنترل کند و می تواند تجهیزات روی سبد را برای حرکت به مکان های دیگر کنترل کند. این تجهیزات خود عملکرد رانندگی راه رفتن و چرخش را دارد، بدون کشش دستی و منبع تغذیه خارجی. حرکت حساس و راحت است و کار در ارتفاع را راحت تر و سریع تر می کند. چرخ محرک الکتریکی DC دارای عملکرد قفل خودکار است، ترمز هنگام کار چرخ محرک از هم جدا می شود و زمانی که کار نمی کند به طور خودکار قفل می شود. پلت فرم بالابر هیدرولیک خودکششی ایمن ترین تجهیزات کار در ارتفاع بالا برای خانواده ها است.

سکوی بالابر باری خودکششی از قسمت های زیر تشکیل شده است :

– ساختار اصلی از نوع آکاردئونی ، میز کار تلسکوپی و نرده محافظ ایمنی

– چرخ محرک الکتریکی DC راه رفتن فعال

– سیستم هیدرولیک : ایستگاه پمپ، سیلندر روغن و غیره

– منبع تغذیه DC، شارژر

– جعبه کنترل برقی و جعبه عملیات

• بالابر هیدرولیک خودکششی کمکی عملکرد راه رفتن خودکار را دارد. می توان آن را در شرایط کاری مختلف و بدون منبع تغذیه خارجی یا کشش خارجی به صورت آزادانه بالا برد و پایین آورد و راه رفتن و هدایت تجهیزات تنها توسط یک نفر انجام می شود. اپراتور فقط باید دستگیره کنترل جلوی تجهیزات را بگیرد تا اقدامات به جلو، عقب رفتن، چرخش، حرکت سریع و آهسته و بالا و پایین شدن تجهیزات را کامل کند. حرکت حساس، عملیات راحت، صرفه جویی در کار. به خصوص برای خانواده ها مناسب است.

2. بالابر باری آلیاژ آلومینیوم برای خانه (بالابر دکلی خانگی)

بالابرهای باری آلیاژ آلومینیوم را می توان بر اساس دکل به سکوهای بالابر آلیاژ آلومینیوم تک دکل، دو دکل، سه دکل و چند دکل تقسیم کرد. هر چه دکل ها بیشتر باشد ارتفاع بالابر بیشتر می شود و می تواند به 20 متر برسد. بالابر باری آلیاژ آلومینیوم از مواد آلیاژ آلومینیوم با مقاومت بالا و عالی ساخته شده است که دارای مزایای ظاهر زیبا، اندازه کوچک، وزن سبک، عملکرد انعطاف پذیر و راحت است. این دارای مزایای بلند کردن پایدار، ایمن و قابل اعتماد است. با ظاهر سبک خود می تواند بالاترین ظرفیت بالابری را در فضای بسیار کوچک انجام دهد. به طور گسترده ای در کارخانه ها، هتل ها، رستوران ها، ایستگاه ها، تئاترها، سالن های نمایشگاه و مناسبت های دیگر استفاده می شود و همچنین می تواند در خانه ها استفاده شود. بهترین همراه ایمن برای نگهداری ماشین آلات، دکوراسیون رنگ، تعویض لامپ، لوازم الکتریکی، نظافت و نگهداری و غیره می باشد. از ویژگی های بالابر آلیاژ آلومینیوم می توان به سیستم بالابر ستون دارای ویژگی های ظرفیت بار بزرگ، پایداری قوی، سطح پلت فرم بزرگ و ارتقاء راحت اشاره نمود.

موارد استفاده از بالابرهای آلیاژ آلومینیوم

بالابر باری آلومینیومی تک دکل: این سری از محصولات از نوع سرپوشیده (کار در فضای بسته) بوده و در کارهای مرتفع در سالن ها و کارخانجات حرفه ای مختلف مانند هتل های ستاره دار و سوپرمارکت های بزرگ کاربرد فراوانی دارد و همچنین برای کارهای در ارتفاعات خانگی نیز قابل استفاده است. دارای بالابری متعادل و عملکرد آسان بوده و می تواند وارد سالن عمومی شود و به دلیل اندازه کوچک خود می تواند وارد آسانسور شده و در طبقات جابجا شود. انرژی کمتری مصرف می کند، آلودگی ندارد و در حین کار به زمین آسیب نمی رساند. بالابر برقی آلیاژ آلومینیوم تک ستون مجهز به اتصالات متقاطع دروازه ای است که برای تعمیرات در منازل، تئاتر، سالن ها، کلیساها و غیره بسیار مناسب است. دهانه دروازه آسان برای جمع آوری، صرفه جویی در کار و حساس به حرکت. این می تواند از موانعی مانند صندلی های ثابت با ارتفاع 1.1 متر عبور کند و می تواند به طور پایدار روی پله ها کار کند. ساخته شده از لوله فولادی مستطیل شکل با استحکام بالا، استحکام و پایداری خوبی دارد. مجهز به کاستورهای جهانی بوده و انعطاف پذیر است. دهانه دو سر قابل تنظیم است که می تواند الزامات عبور از موانع مختلف را برآورده کند. دو انتها به صورت عمودی قابل تنظیم هستند و می توان از آنها برای کار در شیب ها یا پله هایی با شیب خاص استفاده کرد.

بالابر باری آلومینیومی دو دکل: نسل جدیدی از محصولات با طراحی جدید که همگی از پروفیل های آلومینیومی با مقاومت بالا ساخته شده اند. به دلیل استحکام بالای پروفیل ها، انحراف و نوسان سکوی بالابر بسیار کم است. این ساختار دو دکل را اتخاذ می کند که دارای ظرفیت بار زیاد، مساحت پلت فرم بزرگ، پایداری عالی، عملکرد انعطاف پذیر و ارتقاء راحت است. با ظاهر سبک خود می تواند بالاترین ظرفیت بالابری را در فضای بسیار کوچک انجام دهد. این بالابر به طور گسترده در خانه ها، کارخانه ها، هتل ها، ساختمان ها، مراکز خرید، ایستگاه ها، فرودگاه ها، استادیوم ها و غیره استفاده می شود. می توان از آن برای کارهای در ارتفاع بالا مانند خطوط برق، نظافت ارتفاع و سایر کارهای تک نفره، وسایل روشنایی، خطوط لوله مرتفع و سایر تجهیزات حفاظتی، استفاده کرد.

بالابر باری آلومینیوم سه دکل: سه مجموعه دکل از پلت فرم کار برای بلند کردن همزمان پشتیبانی می کند و ساختار عقب نشینی مانند پلت فرم تک دکل است که دارای ظرفیت بار زیاد و پایداری کاری عالی است. تجهیزات نرده محافظ کلی از نوع بالابر استحکام خوبی دارند و ارتفاع کل دستگاه در طول حمل و نقل بسیار کاهش می یابد. بارگیری و تخلیه بسیار راحت است و نصب یا جداسازی آن با یک بالابر انجام می شود. بالابر دارای ظرفیت باربری قوی است و برای دو نفر (با ابزارها و مواد وزنی خاص) برای صعود و کار با هم مناسب است. همچنین می توان آن را با توجه به محیط های مختلف به محصولات غیر استاندارد مختلف سفارشی کرد تا نیازهای مختلف را برآورده کند.

بالابر باری آلومینیومی چهار دکل: کل بدنه از پروفیل های آلومینیومی با مقاومت بالا ساخته شده است. با توجه به استحکام بالای پروفیل ها، ساختار چهار ستونی اتخاذ شده است که دارای پایداری عالی، کار حساس، ظرفیت بارگذاری زیاد، مساحت پلت فرم بزرگ و ارتقاء آسان است. با ظاهر سبک خود می تواند بالاترین ظرفیت بالابری را در فضای بسیار کوچک انجام دهد. انحراف و چرخش سکوی بالابر را به حداقل برساند. کار در ارتفاع بالا برای کارهای تک نفره مانند نظافت در ارتفاعات.

3. بالابرهای بازویی مستقیم، تاشو و مفصلی برای خانه

بالابرهای بازویی را می توان به بالابرهای بازویی میل لنگ (الکتریکی / دیزلی) و بالابرهای بازوی مستقیم با ارتفاع بالابری تا 36 متر تقسیم کرد. بالابر بازویی مفصلی محصول به روز شده بالابر بازویی تاشو است. می‌تواند با عبور از برآمدگی‌ها کار کند، از موانع خاصی عبور کند یا از یک مکان بلند شود تا کار چند نقطه‌ای را انجام دهد. چرخش 360 درجه دارد و سکو دارای ظرفیت بار زیادی است و می تواند توسط دو یا چند نفر برای کار با هم و حمل تجهیزات خاص استفاده شود. تحرک سکوی بالابر خوب است و جابجایی در مکان راحت است. ظاهر زیبایی دارد و برای کارهای بزرگ مانند خانه ها، ایستگاه ها، اسکله ها، مراکز خرید، استادیوم ها، املاک مسکونی، کارخانه ها و معادن مناسب است.

بالابرهای بوم دار مفصلی را می توان به دو نوع بازوی مستقیم و بازوی منحنی بر اساس روش دهانه بازو تقسیم کرد. آنها بیشتر در مکان هایی با ارتفاع بالا مانند کارخانه های کشتی سازی استفاده می شوند. این نوع دستگاه ایمن و جابجایی آسانی دارد اما هزینه آن بالاست. به طور گسترده در خانه ها، کارخانه ها، انبارهای فعال، پارکینگ ها، شهرداری ها، ایستگاه ها، فرودگاه ها، تئاترها، سالن های نمایشگاه، اسکله، ساخت و ساز، دکوراسیون، تدارکات، برق، حمل و نقل، نفت، مواد شیمیایی، هتل ها، سالن های ورزشی، صنعتی و معدنی، شرکت ها استفاده می شود. بهترین انتخاب برای نگهداری تجهیزات، دکوراسیون رنگ، تعویض لامپ، لوازم برقی، نظافت و نگهداری و … می باشد. آتش نشانی ها معمولا از این نوع بالابر استفاده می کنند.

4. بالابر ثابت باری خانگی مجهز به ریل های راهنمای آسانسوری

دو نوع بالابر باری راهنما وجود دارد: بالابرهای زنجیری راهنما (جک غیر مستقیم) توسط زنجیرهای صفحه ای هدایت می شوند و سیلندرهای هیدرولیک قدرت اصلی آنها را تأمین می کنند. بالابرهای مستقیم ریل راهنما، بدون کشش زنجیر، بدون اتصالات محور لولا به هم متصل شده اند و ارتفاع بالابری می تواند به 16 متر برسد. بالابر راهنما یک تجهیزات مکانیکی بالابر هیدرولیکی بدون قیچی است که برای حمل و نقل کالا بین طبقات دوم و سوم کارخانه های صنعتی، خانه ها، رستوران ها و هتل ها استفاده می شود. علاوه بر تجهیزات ایمنی آسانسور کششی سنتی، بالابر هیدرولیک به یک شیر سرریز نیز مجهز است که می تواند از بالا رفتن فشار سیستم در حین حرکت به سمت بالا جلوگیری کند و یک شیر دستی اضطراری دارد که هنگام قطع برق، در مواقع اضطراری می توان آن را تا نزدیکترین سطح پایین آورد. در را در موقعیت کف باز کنید، پمپ دستی: هنگامی که سیستم از کار می افتد، می توان از پمپ دستی برای پمپاژ روغن با فشار بالا استفاده کرد تا ماشین به نزدیکترین موقعیت طبقه برسد. دریچه پارگی خط لوله: هنگامی که خط لوله سیستم هیدرولیک شکسته شود و ماشین متوقف شده و پایین بیاید، می تواند به طور خودکار مدار روغن را قطع کند تا پایین آمدن متوقف شود. حفاظت دمای روغن مخزن سوخت: هنگامی که دمای روغن در مخزن سوخت از مقدار تنظیم استاندارد فراتر رود، دستگاه محافظ دمای روغن سیگنالی را برای تعلیق عملکرد بالابر ارسال می کند و بالابر تنها پس از کاهش دمای روغن می تواند راه اندازی شود.

هزینه کم و میزان خرابی کم: به دلیل استفاده از سیستم های هیدرولیک پیشرو و روش های کنترل عالی، می توان میزان خرابی بالابر را به حداقل رساند. مصرف برق کم: هنگامی که آسانسور هیدرولیک پایین می آید، توسط فشار ایجاد شده توسط وزن خود هدایت می شود که به میزان زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

5. بالابر هیدرولیک خانگی

بالابر هیدرولیک شامل یک جک هیدرولیک چند مرحله ای است که به صورت عمودی بالا می رود. سیلندر هیدرولیک از مواد با مقاومت بالا و خواص مکانیکی عالی ساخته شده است. قاب محافظ نردبانی شکل سکوی بالابر را پایدارتر می کند. حتی در ارتفاع 20 متری نیز می توانید پایداری برتر آن را احساس کنید. این عمدتا برای کارهای در ارتفاع بالا مانند خطوط برق، لوازم روشنایی، خطوط لوله هوایی و سایر حفاظت از تجهیزات، تمیز کردن در ارتفاع بالا و سایر کارهای تک نفره استفاده می شود. طراحی کاملاً جدید، ساختار ضد چرخش دو نردبان، سیستم کاهش سرعت دوگانه، پایدار، قابل اعتماد، زیبا و کارکرد آسان از بزرگترین ویژگی های بالابر برقی نوع هیدرولیک است.

6. سکوی بالابر روی وسیله نقلیه برای خانه (بالابر پشت ماشینی)

پلت فرم بالابر روی وسیله نقلیه برای بهبود تحرک سکوی بالابر است. سکوی بالابر روی کامیون ثابت می شود و قدرت موتور ماشین را برای عملکرد بالابر سوار بر وسیله نقلیه دریافت می کند. به طور گسترده در کار در ارتفاع بالا در هتل ها، ساختمان ها، فرودگاه ها، ایستگاه ها، استادیوم ها، کارگاه ها، انبارها و غیره استفاده می شود. همچنین می توان از آن به عنوان نورپردازی موقت در ارتفاع بالا، تبلیغات و غیره استفاده کرد.

نتیجه

بالابرهای آلومینیومی، بالابرهای بازوی منحنی / بازوی مستقیم عمدتاً برای عملیات در ارتفاع بالا استفاده می شوند، بالابرهای متحرک و بالابرهای سوار بر وسیله نقلیه به راحتی قابل جابجایی هستند و مکان را می توان به سرعت تغییر داد. بالابرهای راهنما عمدتاً برای حمل و نقل عمودی مواد استفاده می شوند. هر کدام از این بالابرها ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند، بنابراین در هنگام خرید بالابر باری توصیه می شود با توجه به نیاز واقعی خود بالابری را انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

انواع بالابر باری با کاربرد خانگی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

ادامه مطلب
بالابر چیست؟

بالابر چیست؟

بالابر به وسیله ای گفته می شود که برای حمل بار و نفر در ارتفاعات استفاده می شود. برای مطالعه
بیشتر در خصوص انواع و کاربرد بالابر وارد سایت آسیابرج شوید.

ادامه مطلب
بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر ثابت | معرفی انواع بالابر ثابت | کاربری های
بالابرهای ثابت

ادامه مطلب
بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر متحرک | معرفی انواع بالابر متحرک | کاربری های بالابرهای متحرک