• 53806- 021
  • تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24

سر و صدای پمپ بالابر

توجه به آلودگی صوتی در ملاحظات زیست محیطی روز به روز بیشتر می شود. تولیدکنندگان بالابر نیز در سطوح مختلف با تغییراتی در انواع پمپهای بالابر سعی در کاهش سرو صدای آنها دارند( تغییر در مواردی مثل طراحی صفحه راهگاهی، یاتاقان ها، گذرگاههای جریان، سیستمهای کنترل فشار، مواد مورد استفاده و روش مونتاژ) معمولاً سر و صدای پمپ بالابر ها با افزایش سرعت و فشار، افزایش می یابد. با این حال نمونه های ویژه ای از پمپهای بالابر دنده درونی وجود دارند که نسبت به سایر انواع مشابه سرو صدای کمتری ایجاد می کنند. به عنوان مثال پمپ چند مرحله ای چرخ دنده دنده درونی با نام (Qپمپ) توسط یک سازنده به بازار عرضه شده است. حرف Qدر نام پمپ بیانگر آرام بودن پمپ در حین انجام کار است.

ابعاد و وزن پمپهای بالابر

معمولاً وزن و ابعاد کلی سیستم بالابر های هیدرولیکی تنها در زمان نصب تجهیزات اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در این بین ابعاد پمپ بالابر تنها به عنوان بخشی از کل سیستم مطرح است. در هیدرولیک سیار ( وسایل هیدرولیکی متحرک) وزن سیستم را می توان با استفاده از روشهای زیر کاهش داد.

الف) افزایش فشار کاری بالابر

ب) کاهش ابعاد مخزن و استفاده از کولر های مناسب روغن

معمولاً در طراحی یک سیستم بالابر ، بهترین نسبت توان، وزن در محدوده فشار کاری بین bar200 تا bar300 رخ می دهد. ابعاد و وزن حقیقی به طراحی سازنده بستگی دارد. اخیراً استفاده از واحدهای بسیار سبک تولید انرژی هیدرولیکی در صنایع هوا فضا گسترش یافته است، که البته چنین تجهیزاتی بسیار گران هستند.

بازده

به طور کلی بازده پمپهای بالابر رفت و برگشت بیشتر از پمپهای بالابر دورانی است. بازده واقعی به طرح سازنده ،فشار کاری و ویسکوزیته سیال بستگی دارد.

هزینه(قیمت)

معمولاً قیمت اولیه یک پمپ بالابر در برابر هزینه راه اندازی و نگهداری آن از درجه دوم اهمیت برخوردار است.( البته نه برای تولیدکنندگانی که با تیراژ پایین تولید می کنند) در میان پمپ ها بالابر، پمپ ها پرده ای و پمپهای دنده ای قیمت کمتری دارند و انواع پیستونی بیشتر مورد توجه اند . پمپهای شناور سوپاپ دار بالابر ها غالباً گرانترین نوع پمپ ها هستند.

در دسترس بودن و قابلیت تعویض پذیری

 

تعدادی از تولیدکنندگان پمپهای بالابر دنده ای، تجهیزاتی را تحت استاندارد SAE و CETOP تولید می کنند که در این استانداردها، ابعاد و اندازه خارجی مدنظر قرار گرفته است. این کار امکان تعویض مستقیم قطعات را بین تولیدات مختلف فراهم می کند. شافت ها، فلانچ های مونتاژ و اتصالات راهگاهی از جمله تجهیزاتی هستند که بیشترین سازگاری با استانداردهای بین المللی بالابر را داشته و تعویض پذیرند.

سر و صدای پمپ بالابر
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

ادامه مطلب
بالابر چیست؟

بالابر چیست؟

بالابر به وسیله ای گفته می شود که برای حمل بار و نفر در ارتفاعات استفاده می شود. برای مطالعه
بیشتر در خصوص انواع و کاربرد بالابر وارد سایت آسیابرج شوید.

ادامه مطلب
بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر ثابت | معرفی انواع بالابر ثابت | کاربری های
بالابرهای ثابت

ادامه مطلب
بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر متحرک | معرفی انواع بالابر متحرک | کاربری های بالابرهای متحرک