• 53806- 021
  • تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24

کاربرد انواع بالابر صنعتی در صنعت رسانه و سرگرمی

 

 

 

از مسابقات اتومبیلرانی گرفته تا پارک های تفریحی و مجموعه فیلم ها ، برنامه های کاربردی تجهیزات هوایی فراتر از امور عمرانی و معماری و کاربردهای بسیار معمولی تر است. (منظور از تجهیزات هوایی، ماشین آلات و دستگاه هایی است که بوسیله آنها می توان اجسام یا نفرات را در ارتفاع جابجا نمود. همانند انواع بالابر و آسانسور متحرک و ثابت) صنعت سرگرمی ، مانند سایر صنایع ، از تجهیزات هوایی خود هم عملکرد سطح بالا و هم تنوع را می طلبد. یک بالابر به تنهایی ممکن است موقعیت قرارگیری فریم های پخش نور در یک استودیو در هالیوود را مدیریت کند و سپس برای کمک به ایجاد باران مصنوعی در یک مجموعه تلوزیونی خارج از منزل استفاده شود. از آنجا که صنعت رسانه و سرگرمی جهانی است ، به کمک تجهیزات هوایی – معروف به MEWPs (سکوی بالابر متحرک) یا AWP (سکوی کار هوایی) – به راحتی می توان در استودیویی که در هالیوود درست می شود یک لوکیشن را همانند پاریس یا سیدنی باز طراحی نمود. به عنوان مثال ، تکنسین های استودیو و افراد مشغول در صحنه ، که اغلب بارهای نزدیک به 1000 پوند (454 کیلوگرم) را در ارتفاع جابجا می کنند ، به این نکته پی برده اند تجهیزات هوایی که برای صنعت سرگرمی استفاده می شوند، بالابر بوم دار به دلیل توانایی آن در تأمین ظرفیت بحرانی، بسیار مفید و کاربردی هستند و با طیف گسترده ای از ارتفاع عمودی و دسترسی افقی موجود هستند. این دستگاه در مجموعه بالابر صنعتی قرار می گیرد. علاوه بر دستگاه های استاندارد 660 پوندی (300 کیلوگرمی) و 1000 پوندی (454 کیلوگرمی) ظرفیت دوگانه ، بالابرهایی مخصوص صنعت رسانه و سرگرمی وجود دارند که امکانات تخصصی مانند رنگ سیاه تخت غیر بازتابنده که بصورت مات بوده و از انعکاس نور جلوگیری می کند و باعث می شود بدنه دستگاه در زمینه محیط نمایان نباشد ، کنترل های قابل تنظیم و دسترسی های خاص برای دریافت کار انجام شده در یک محیط منحصر به فرد.

در این زمینه ها فقط بالابرهای بوم دار نیستند که کاربرد دارند. در صنعت رسانه و سرگرمی نیازهایی وجود دارد که مانند سایر مشاغل ممکن است به بالابر آکاردئونی ، بالابر نفربر و حتی به وسایلی غیر از بالابرهای متحرک مثل بالابر باری ثابت احتیاج باشد. به عنوان مثال مجموعه ورزشی ESPN واقع در وسط منطقه والت دیزنی در اورلاندوی فلوریدا برای پخش تلویزیونی مسابقات و رویدادهای ورزشی از پیشرفته ترین تجهیزات ناوگان بالابری مثل بالابرهای بوم دار و بالابرهای آکاردئونی (قیچی) استفاده می کند تا بهترین دید از بالا (دید چشم پرنده) را به بیننده ارائه دهند.

پارک ها و استراحتگاه های دبی ، که قرار است بزرگترین مقصد تفریحی یکپارچه در خاورمیانه باشد ، شامل سه پارک تفریحی و یک پارک آبی است که در 25 میلیون فوت مربع (2.3 میلیون متر مربع) در حال احداث هستند. مساحتی معادل 420 زمین فوتبال. با استفاده از چندین بالابر کاملا الکتریکی برای کنترل طیف گسترده ای از وظایف تعمیر و نگهداری در پارک های مختلف ، که به لطف خاصیت سطح صدای کم قطعات دستگاه و عملکرد بدون آلایندگی باعث می شود این ماشین ها را در تمام طول روز بدون اینکه مزاحمتی برای بازدیدکنندگان ایجاد شود، کار کنند.

بالابرهای صنعتی علاوه بر پشتیبانی از نیازهای مداوم ، برای رویدادهای خاص نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال ، چند سال پیش در مسابقات قهرمانی جهان فرمول یک ، که در پارک دریایی بتر لندن برگزار شد، از بالابر مفصلی و بالابر قیچی استفاده شد تا فیلمبرداران را به راحتی تا حد بالایی بلند کند. ارتفاع مناسب برای اطمینان از پخش مستقیم تلویزیونی بی نقص و بدون تأثیر بر محیط. و هنگامی که پیست اتومبیلرانی کاستلت در فرانسه پس از 28 سال برای اولین بار گرندپری فرمول یک را میزبانی کرد ، سازمان دهندگان مسابقه به دنبال راه حلی بودند که به بینندگان تلویزیون اجازه دهد از نزدیک کل مسابقه را در نماهای مختلف کلوزاپ تماشا کنند ، از حوادث دور پیچ اول مسابقه تا پیروزی راننده انگلیسی لوئیس همیلتون . به همین منظور آنها از انواع بالابر صنعتی بهره بردند.

از آنجا که صنعت رسانه و سرگرمی پس از غلبه بر وضعیت فعلی در سراسر جهان دوباره قدرت خود را نشان می دهد ، نیاز این صنعت برای تجهیزات کار هوایی با مکان های فیلمبرداری جدید و مجموعه های بزرگتر تقویت می شود. و بالابری که یک هفته در استودیوی سرگرمی استفاده می شود ، می تواند به راحتی در هفته آینده در یک سایت بزرگ ساخت و ساز تجاری کار کند.

نکته ای که در آخر لاز به ذکر است این است که تمام سکوهای کار هوایی متحرک و ثابت که در صنعت رسانه و سرگرمی و تبلیغات استفاده می شود از نوع هیدرولیک بوده و تمام احتیاجات این صنعت را در زمینه ارتفاع و ظرفیت کاربردی پاسخگو هستند.

کاربرد انواع بالابر صنعتی در صنعت رسانه و سرگرمی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

ادامه مطلب
بالابر چیست؟

بالابر چیست؟

بالابر به وسیله ای گفته می شود که برای حمل بار و نفر در ارتفاعات استفاده می شود. برای مطالعه
بیشتر در خصوص انواع و کاربرد بالابر وارد سایت آسیابرج شوید.

ادامه مطلب
بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر ثابت | معرفی انواع بالابر ثابت | کاربری های
بالابرهای ثابت

ادامه مطلب
بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر متحرک | معرفی انواع بالابر متحرک | کاربری های بالابرهای متحرک