• 53806- 021
  • تهران، کیلومتر ده جاده قدیم کرج، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار شهید ابوالقاسم، خیابان صنوبر دوم جنوبی، میدان فلسطین، انتهای خیابان سیزده آبان غربی، پلاک22 و 24

4 نکته در مورد خرید بالابر آکاردئونی

1. نکات اصلی در خرید بالابر آکاردئونی مناسب کار شما

پلت فرم بالابر آکاردئونی ( بالابر قیچی ) به دلیل ایمنی، راندمان بالا و سایر مزایای آن روز به روز محبوبیت بیشتری در بازار پیدا می کند و همچنین باعث توسعه صنعت بالابر هیدرولیک می شود. در مواجهه با این همه انتخاب در بازار، چگونه می توانیم بالابر هیدرولیک با کیفیت خوب و متناسب با نیاز خود خریداری کنیم؟ یا در هنگام خرید بالابر آکاردئونی هیدرولیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اول. به ارتفاع و ظرفیت بالابر دقت کنید

شرکت آسیابرج مدل های مختلفی از محصولات را ارائه می دهد که بسته به ظرفیت و بالابری متفاوت است، بسیار مهم است که در مورد ظرفیت و بالابری که می خواهید از بالابر قیچی بدست آورید تحقیق کنید تا مدل مناسب محصول را انتخاب کنید. به این ترتیب می توان بهترین راه حل خود را برای بالابری وسایل با مناسب ترین قیمت پیدا کرد.

دوم. به محیط عملیاتی بالابر هیدرولیک دقت کنید

در اتاق جلسات، سالن نمایشگاه و سایر مکان‌هایی که نیاز به صدای کم دارند، باید از پاور یونیت وارداتی استفاده شود تا آلودگی صوتی و تداخل در کارها کاهش یابد. گاهی اوقات بالابر آکاردئونی در فضای باز بدون منبع تغذیه خارجی استفاده می شود. در این زمان می توان از باتری یا موتور دیزلی به عنوان نیرو استفاده کرد. باتری را می توان برای استفاده مداوم در محیط با دمای پایین در نظر گرفت زیرا موتور دیزل در محیط دمای پایین به راحتی کار نمی کند.

سوم. پلت فرم بالابر هیدرولیک را با توجه به ساختار آن انتخاب کنید

پیکربندی های مختلف می توانند اثرات استفاده متفاوتی را حاصل کنند. با توجه به محیط اطراف و الزامات استفاده خود، مشتریان می توانند پلت فرم بالابر را با پیکربندی مناسب برای دستیابی به اثرات استفاده بهتر انتخاب کنند.

چهارم. میزان استفاده از سکوی بالابر هیدرولیک را پیش بینی کنید

هنگام خرید بالابر هیدرولیک، اگر کارکنان فروش در مورد دفعات استفاده سوال کنند، مشتری باید صادقانه پاسخ دهد و این واقعیت را پنهان نکند. بر این اساس سازنده در هنگام ساخت با تجهیزات برخورد ویژه ای می کند تا از استفاده بیش از حد مشتری پس از دریافت محصول و آسیب رساندن به تجهیزات جلوگیری شود.

انواع مختلفی از بالابرهای آکاردئونی هیدرولیک وجود دارد که گران ترین آنها لزوما بهترین نیستند. تجهیزات مناسبی را انتخاب کنید تا بیشترین تأثیر را در کار ایفا کند.

تست قدرت بهترین راه برای شناسایی عملکرد پلت فرم بالابر هیدرولیک است. با کمک پرسنل فنی سازنده، عملکرد پلت فرم بالابر هیدرولیک آزمایش می شود تا ببینیم آیا می تواند به اثر مورد انتظار دست یابد یا خیر.

2. مشکلات رایج بالابر قیچی

در فرآیند استفاده از پلت فرم بالابر قیچی، به ناچار مشکلاتی پیش خواهد آمد که در صورت عدم رفع مشکلات به موقع، دردسرهای جدی را برای استفاده به همراه خواهد داشت و راندمان کار را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین در مطالب زیر به معرفی برخی از مشکلات رایج می پردازم. شما. هنگامی که با این مشکلات روبرو می شوید، می دانید که چگونه با آنها برخورد کنید.

الف – روند بلند کردن را نمی توان متوقف کرد

(1) سوئیچ روی سکوی بالابر قیچی آسیب دیده است، سوئیچ را تعویض کنید.

(2) دسته کنترل سکوی بالابر قیچی و دکمه جعبه توزیع آسیب دیده است، دسته یا دکمه را تعمیر یا تعویض کنید.

ب – سکوی بالابر قادر به بلند شدن نیست

(1) عملکرد حفاظت از اضافه بار سکوی بالابر توسط کالاهای بارگذاری شده ایجاد می شود. به منظور جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه، دستگاه محافظ اضافه بار بالابر را متوقف می کند.

(2) ولتاژ تغذیه خیلی کم است. ولتاژ منبع تغذیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ولتاژ موتور تحت بار در محدوده مجاز است.

ج – سکوی بالابر به آهستگی پایین می آید

(1) تخلیه شیر یک طرفه. شیر یک طرفه را در گروه شیرها بررسی کنید. اگر روی سطح آب بندی شیر یک طرفه کثیفی وجود دارد، شیر یک طرفه را تمیز کنید.

(2) شیر کاهش فشار محکم بسته نشده است. شیر کاهش فشار را تعمیر یا تعویض کنید.

د – سکوی بالابر پایین نمی آید

(1) خطای دریچه کاهش. دکمه پایین آوردن را فشار دهید، بررسی کنید که آیا دریچه پایین آوردن برق دارد یا خیر. اگر برق وجود ندارد، در اسرع وقت به منبع تغذیه وصل کنید. اگر برق وجود دارد، بررسی کنید که آیا قرقره شیر برقی گیر کرده یا آسیب دیده است.

(2) سوپاپ کنترل سرعت پایین تر از نادرست است. شیر کنترل کاهش سرعت را تنظیم کنید. اگر با تنظیم شیر مشکل برطرف نشد، شیر کنترل سرعت را با یک شیر جدید تعویض کنید.

س – شیر پایین آوردن را نمی توان بست

(1) شیر کاهش آسیب دیده یا گیر کرده است. آن را تمیز یا تعویض کنید.

(2) کلید فرمان استارت پایین آسیب دیده است. سوئیچ حرکت پایین را تعویض کنید. برای سکوی بالابر بدون سوئیچ پایین، بررسی کنید که آیا رله زمان به طور عادی کار می کند یا خیر.

اینها مشکلات رایجی هستند که ممکن است هنگام استفاده از بالابر آکاردئونی هیدرولیک با آن مواجه شوید. لطفاً مشکل دستگاهی را که خریداری کرده‌اید پیدا کنید و مراحل بالا را دنبال کنید تا مشکل را حل کنید و دستگاه خود را به حالت عادی برگردانید.

3. اصول کار بالابر آکاردئونی

اصل کار برای بالابرهای قیچی هیدرولیک بر اساس قانون پاسکال برای ایجاد نیرو یا حرکت است که بیان می کند که تغییر فشار روی یک مایع تراکم ناپذیر در یک فضای محدود به طور مساوی در تمام جهات در سراسر مایع منتقل می شود.

بالابر آکاردئونی هیدرولیک از پیستون درون سیلندر، مخزن روغن، پمپ، موتور (که برای به حرکت درآوردن پمپ استفاده می شود) و شیر تشکیل شده است. به طور کلی، بالابر هیدرولیک مجهز به پاور یونیت است که پمپ، سیال و موتور را در خود جای می دهد. هنگام بالا رفتن، پمپ روغن را به داخل سیلندر فشار می دهد و پیستون را (که بالابر را هل می دهد) به سمت بالا می راند. هنگام پایین رفتن، دریچه باز می شود و روغن می تواند دوباره به مخزن جریان یابد و با استفاده از نیروی گرانشی سکوی بالابر به عقب رانده می شود. هنگامی که دریچه بسته است، روغن فقط می تواند از مخزن به داخل سیلندر برود. هنگامی که دریچه باز است، روغن فقط می تواند از سیلندر به مخزن برگردد. کنترل های موجود در سکوی بالابر (کلیدهای فرمان) باعث می شود پمپ کار کند و روغن را حرکت دهد. هنگامی که به یک طبقه رسید، پمپ خاموش می شود و سکوی بالابر در بالای پیستون قرار می گیرد و توسط روغنی که در سیلندر محبوس شده است، در موقعیت خود قرار می گیرد.

بالابر قیچی هیدرولیک به این صورت است.

4. نحوه کار با بالابرهای قیچی هیدرولیک

بالابر آکاردئونی هیدرولیک سکوهای بالابر صنعتی محبوب برای حمل و نقل کالا یا اتومبیل بین طبقات در کارگاه ها، انبارها و گاراژهای زیرزمینی و غیره هستند. از آنجایی که کالاهایی که قرار است بارگیری شوند می توانند سنگین و سخت باشند، عملکرد ایمن بالابر قیچی از اهمیت بالایی برخوردار است. اکنون قصد داریم در مورد چند نکته در مورد نحوه کارکرد ایمن بالابر آکاردئونی هیدرولیک صحبت کنیم.

• بازرسی قبل از استفاده

بازرسی روغن هیدرولیک و مایع باتری

ابتدا بررسی کنید که آیا روغن هیدرولیک نشتی دارد یا سطح روغن مناسب است، در صورت لزوم آن را سوخت گیری کنید. و بررسی کنید که آیا مایع باتری نشتی دارد و سطح مایع مناسب است یا خیر، در صورت نیاز آب مقطر اضافه کنید. در همین حال، اطمینان حاصل کنید که همه برچسب ها واضح، خوانا و به درستی قرار گرفته اند.

• بازرسی قطعات

دوم، بررسی کنید و مطمئن شوید که اجزای بالابر آسیب ندیده باشند، به درستی نصب شده یا گم نشده باشند، از جمله اجزای الکتریکی، شیلنگ های هیدرولیک، بسته های باتری، موتورهای محرک، واشرها، لاستیک ها، چرخ ها، سوئیچ محدود، جزء اضافه بار سکو، چراغ نشانگر ، کلیدهای فرمان، قطعات ترمز و غیره.

• بازدید بدنه دستگاه

در نهایت، بررسی کنید که آیا کل بالابر دارای ترک، فرورفتگی یا آسیب در قطعات جوش یا سازه است یا خیر. اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات ساختاری و سایر قطعات کلیدی کامل هستند، و تمام بست ها و پین های مربوطه در موقعیت صحیح قرار دارند و سفت شده اند. مطمئن شوید که سینی باتری و سینی پمپ روغن بسته و قفل هستند و باتری به درستی وصل شده است.

ایمنی کار

سرنگونی بالابرهای قیچی در حال کار اغلب منجر به مرگ و/یا جراحت شدید کارگران شده است. بسیاری از این حوادث با سرنگونی بالابر یا سقوط کارگران در داخل یا از سکو همراه بود. بسیاری از آنها را می توان با افزایش آگاهی ایمنی و پیروی از مراحل ذکر شده در زیر جلوگیری کرد:

1. بالابر آکاردئونی هیدرولیک را روی زمین محکم و صاف مستقر کنید

هنگام کار با سکوی بالابر قیچی، حتما آن را روی زمین محکم و صاف مستقر کنید. هنگامی که چهار لاستیک به طور محکم بر روی یک صفحه افقی ثابت شده اند، می توان از واژگونی یا کج شدن سکوی بالابر جلوگیری کرد.

2. وزن محموله بارگیری را مشخص کنید

– هنگام کار با بالابر قیچی هیدرولیک، اپراتور باید وزن محموله ای را که قرار است بارگیری شود، محاسبه کند. برای محموله هایی که با وزن دقیق مشخص نشده اند، آنها را تخمین بزنید. اگر وزن محموله از حداکثر حد بار سکوی بالابر بیشتر شد، استفاده از دستگاه را متوقف کنید، در غیر این صورت ممکن است به سکوی بالابر قیچی آسیب برساند یا خطراتی را برای اپراتور ایجاد کند.

– بارها را در مرکز سکوی بالابر قرار دهید. هنگام حمل و نقل کالا با بالابرهای قیچی هیدرولیک، بارهای سنگینی که قرار است حمل شوند باید به طور یکنواخت در مرکز سکوی بالابر قرار گیرند. اجسام سنگین را در یک طرف میز بالابر قرار ندهید تا از واژگونی جلوگیری شود.

در این مطلب مواردی که باید در خصوص یک بالابر آکاردئونی بدانید مطرح شد، اگر علاقه ای به انواع بالابر هیدرولیک دیگر دارید، لطفا با پر کردن فرم درخواست با کارکنان فروش ما تماس بگیرید.

 

4 نکته در مورد خرید بالابر آکاردئونی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

ادامه مطلب
بالابر چیست؟

بالابر چیست؟

بالابر به وسیله ای گفته می شود که برای حمل بار و نفر در ارتفاعات استفاده می شود. برای مطالعه
بیشتر در خصوص انواع و کاربرد بالابر وارد سایت آسیابرج شوید.

ادامه مطلب
بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟

بالابر ثابت چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر ثابت | معرفی انواع بالابر ثابت | کاربری های
بالابرهای ثابت

ادامه مطلب
بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟

بالابر متحرک چیست؟ | بررسی کاربرد و مزایای بالابر متحرک | معرفی انواع بالابر متحرک | کاربری های بالابرهای متحرک